Paweł Musiolik Paweł Musiolik 25.09.2018 15:11
Activision zamyka fanowską grę Spyro: Myths Awaken
985V

Activision zamyka fanowską grę Spyro: Myths Awaken

Tydzień temu pisaliśmy o fanowskiej grze Spyro: Myth Awakens. Zastanawiałem się wtedy, ile czasu zajmie zanim Activision projekt skasuje. Dzisiaj już wiem - parę dni.

Fanowskie produkcje korzystające z własności intelektualnych firm trzecich mają to do siebie, że są szybko zabijane przez prawników. Jeśli więc jakaś ekipa ujawnia, ez pracuje nad fanowskim projektem, śmiało możemy założyć, że ten nie ujrzy światła dziennego.

Spyro: Myths Awaken. Fanowski projekt robi wielkie wrażenie

Tak się stało z Spyro: Myth Awakens. W tydzień od momentu ujawnienia projektu, który powstawał w oparciu o serię Spyro the Dragon, prawnicy Activision wysłali autorom list wzywający do zaprzestania wykorzystywania wizerunków i marki do której nie mają praw.

Re: Spyro Fan Games & Activision (I will answer questions in the comments) from r/Spyro

Jak widzicie, całość jest stanowcza, ale bez jakichś konkretnych gróźb. Activision docenia zaangażowanie, ale nie może pozwolić na bezprawne wykorzystywanie swoich marek.

Twórcy fanowskiej gry postanowili, że Spyro: Myth Awakens zostanie przekształcone w zupełnie nową grę, która nie będzie korzystała z marki Spyro the Dragon.

Źródło: https://www.reddit.com/r/Spyro/comments/9imt3f/re_spyro_fan_games_activision_i_will_answer/

Tagi: Activision Spyro: Myth Awakens