Paweł Musiolik Paweł Musiolik 24.09.2018 12:57
Szwajcarscy kibice walczą z esportem
2081V

Szwajcarscy kibice walczą z esportem

Rosnące tempo popularyzacji esportu nie każdemu się podoba. Kolejne kluby chętnie zakładają sekcje chociażby w serii FIFA. Dla wielu to powód do dumy. Jednak szwajcarscy kibice uznali, że to przekroczenie pewnej granicy.

Kibicowskie strajki w piłce nożnej z reguły dotyczą albo słabej gry piłkarzy, albo nieudolnych władz (w obu przypadkach można tu dopasować chociażby Lecha, Legię czy ostatnio Cracovię). W Szwajcarii kibice protestują jednak przeciwko esportowi.

FIFA 19 ostrzega przed handlowaniem FUT Coins. Polecą bany?

FC Basel posiada w swoim strukturach zespół esportowy w serii FIFA, z którego są dumni. Inaczej myślą o nim kibice, którzy są wielce niezadowoleni, że klub poświecą jakikolwiek czas na - w ich ocenie - głupoty. Dlatego postanowili wspólnie z rywalami zaprotestować.

Jako idealny moment wybrano ostatnie spotkanie FC Basel z Young Boys Berno. W 15 minucie ma murawę poleciały piłki tenisowe oraz kontrolery (w tym DualShocki 4). Dodatkowo rozwinięta ogromną sektorówkę z ikoną pauzy, co ma symbolizować nawoływanie do zaprzestania zabawy w esport.

Protest na zespole Young Boys wrażenia nie zrobił. Zdemolowali rywala z Bazylei 7:1.

Źródło: https://apnews.com/b0cbc4963efd473f813eee7ff61da57a

Tagi: