Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 24.09.2018 11:30
Spider-Man jest dla gier Marvela tym czym Iron Man dla filmów
1971V

Spider-Man jest dla gier Marvela tym czym Iron Man dla filmów

Marvel's Spider-Man wziął szturmem rankingi sprzedaży, zmiękczył serca krytyków oraz porwał graczy. Jest niewątpliwie ogromnym sukcesem zarówno Insomniac Games, Marvel Games, jak i Sony. Tak dużym, że niektórzy zaczęli go porównywać do sukcesu filmowego "Iron Mana".

Zrobił to Bryan Intihar, dyrektor kreatywny w Insomniac Games, w trakcie podcastu Kinda Funny Games. W jego odczuciu Spider-Man zrobił dla gier Marvela to, czego dokonał w 2008 roku film "Iron-Man" dla całego MCU.

Spider-Man hitem! Gra Insomniac najlepiej sprzedającą się grą Sony!

Jego wypowiedź szybko podchwycił też jego odpowiednik w Marvel Games na Twitterze, Bill Rosemann:

Nie da się ukryć, że to bardzo trafna i "nośna" analogia. Spider-Man na PS4 to pierwszy tak ogromny hit opowiadający historię komiksowego superbohatera Marvela. Wiele lat temu dla DC zrobił to Batman: Arkham Asylum, choć trzeba zaznaczyć że poza serią Arkham oraz świetnym Injustice 2 nie poszedł szerszy sukces całego uniwersum komiksowego DC w branży gier.

Na pewno Marvel oraz Sony potrafią budować przemyślaną strategię rozwoju swoich marek i już spekuluje się, że gra Insomniac Games może faktycznie być zalążkiem Marvel Gaming Universe. Jednak o tym, czy Peter Parker pociągnie za sobą innych superherosów, jak zrobił to w kinach Tony Stark, przekonamy się w nadchodzących latach.

Tagi: Insomniac Games iron man Marvel Cinematic Universe marvel games spider-man ps4

Nie przegap