Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.09.2018 13:44
Half-Life 2 Project-AC to fanowska kontynuacja Half-Life 2. 8 minut gameplayu
1579V

Half-Life 2 Project-AC to fanowska kontynuacja Half-Life 2. 8 minut gameplayu

Fanom Half-Life już dawno znudziło się czekanie na ruch Valve i sami przystąpili do działania. W zeszłym tygodniu pisaliśmy o świetnie zapowiadającym się remake'u pierwszego Half-Life a tym razem mamy do czynienia z próbą stworzenia kontynuacji Half-Life 2.

Fanowska grupa Project-AC pracuje obecnie nad czymś, co można by nazwać Half-Lifem 3 (a ściślej: Half-Life 2: Episode 3). Chodzi o pozycję zwaną "Half-Life 2 Project-AC", w której fani modyfikują zawartość znaną z Half-Life 2, tak by uwzględnić wydarzenia ze scenariusza przedstawionego przez Marca Laidlawa. Opublikowany tekst zdradził, jakie Laidlaw planował zakończenie dla marki Half-Life. 

W Half-Life 2 Project-AC, bazującym na Source Engine, znajdziemy m.in. stworzone od postaw tekstury, modele graficzne, shadery i oczywiście całe śwież poziomy. Autorzy opublikowali 8-minutowe nagrania, w którym widać m.in. trochę scen strzelania i eksploracji.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że inna grupa fanów zabrała się jakiś czas temu za tworzenie kontynuacji Half-Life 2. Chodzi o Project Borealis, o czym przeczytacie więcej tutaj.

 

Tagi: Half-Life 2 half-life 3 source Valve