Paweł Musiolik Paweł Musiolik 20.09.2018 19:27
FIFA 19 ostrzega przed handlowaniem FUT Coins. Polecą bany?
3356V

FIFA 19 ostrzega przed handlowaniem FUT Coins. Polecą bany?

Electronic Arts od dłuższego czasu walczy z czarnym rynkiem monet FUT. Wychodzi im to niezbyt dobrze. W tym roku Elektronicy nadal nie mają zamiaru odpuszczać i tym razem postanowili ostrzegać graczy.

Handel monetami FUT poza wzrokiem EA ma się wyjątkowo dobrze. Istnieje mnóstwo stron i osób, które handlują na lewo (według EA) monetami FUT, zarabiając na tym prawdziwą kasę co nie podoba się EA. Nikogo nie powinno to dziwić - ucieka im tak sporo kasy.

FIFA 19 vs. FIFA 18. Porównanie oprawy dwóch części w wersji na PlayStation 4 Pro

Jeśli kupicie FIFA 19 i odpalicie grę w trybie FIFA Ultimate Team, powita was wiadomość, która przestrzega przed kupowaniem monet u nieautoryzowanego sprzedawcy (czyli gdziekolwiek poza gra). Komunikat informuje, że jakakolwiek zabawa w handel monetami FUT (w tym ich kupno) może wystawić konto na odstrzał i bana.

Jako przykłady nielegalnego w oczach EA działania podano:

  • Kupno lub sprzedaż monet FUT
  • Przekazywanie monet FUT innemu graczowi lub przyjmowanie ich od kogoś
  • Rozdawanie monet FUT
  • Transferowanie monet FUT między własnymi kontami

Nie ma co ukrywać, że EA zdecydowało się na taki ruch, by wystraszyć graczy, którzy mogli nie być świadomi, że bawienie się w handel monetami FUT poza grą nie jest zgodny z regulaminem gry, który każdy akceptuje. Czy to przyniesie efekt? Wątpię. Chyba, że faktycznie pójdzie fala banów i zablokowane zostanie za jednym zamachem kilkaset tysięcy kont.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-09-20-fifa-19-in-game-message-warns-fut-players-against-coin-distribution

Tagi: electronci arts FIFA 19 pc playstation 4 xbox one