Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 20.09.2018 17:40
Halo Infinite nie będzie miał lootboksów, za które zapłacimy prawdziwymi pieniędzmi
913V

Halo Infinite nie będzie miał lootboksów, za które zapłacimy prawdziwymi pieniędzmi

O Halo Infinite wciąż nie wiadomo zbyt wiele, jednak już teraz spekulacje fanów podążają w stronę mikrotransakcji oraz lootboksów. 343 Industries postanowiło wyjaśnić tę kwestię.

Takie obawy graczy nie dziwią. Halo 5: Guardians było jedną z pierwszych konsolowych gier AAA, w której zastosowano mechanizm lootboksów, za które można było płacić również realnymi pieniędzmi.

Teraz ich uwagę przykuła niedawna propozycja pracy zamieszczona przez 343 Industries. Chodziło o design directora, który - wedle ogłoszenia - miał się skupiać na zapewnieniu długowieczności produkcji, w tym implementacji mikrotransakcji. To już norma, że w dzisiejszych czasach gry AAA z ambicją na dłuższy cykl życiowy muszą zawierać jakąś jej formę, jednak fani marki najbardziej obawiali się powrotu skrzynek z losowym lootem, czemu dali wyraz na Twitterze.

Uspokoił ich wiceszef studia, Chris Lee:

Zapewnił on, że na pewno w Infinite nie pojawią się lootboxy, za które trzeba będzie dodatkowo płacić. To oczywiście dobra wiadomość, zwłaszcza że marka Halo od chwili przekazania jej w ręce studia 343 Industries zalicza nieustanny spadek popularności oraz musi mierzyć się z gorliwą krytyką hardkorowych fanów, którym nie podobają się zmiany w formule rozgrywki.

Na razie nie wiemy, czym będzie Halo Infinite i czy grze uda się przywrócić Master Chiefa do pierwszej ligi gier AAA. Na pewno brak lootboksów pomoże, a nie zaszkodzi temu projektowi.

Tagi: 343 Industries Halo Infinite lootboksy Microsoft mikrotransakcje xbox one