Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.09.2018 17:22
Nintendo Switch pozwala dzielić się cyfrowymi grami na różnych konsolach. Wszystko w stylu Nintendo
4194V

Nintendo Switch pozwala dzielić się cyfrowymi grami na różnych konsolach. Wszystko w stylu Nintendo

Najnowsza aktualizacja systemu Nintendo Switch wprowadziła nową funkcję, którą Japończycy aktualnie nie reklamują. Firma pozwala na dzielenie się cyfrowymi wersjami produkcji, ale jak to zawsze bywa – Big N wprowadza system na swój sposób.

Nintendo uruchomiło dzisiaj usługę Nintendo Switch Online, która pozwala zapisywać rozgrywkę w chmurze, grać w Sieci oraz udostępnia klasyki z NES-a. Japończycy jednocześnie wydali aktualizację 6.00, która skrywa pewną ciekawostkę.

Nintendo Switch z aktualizacją systemu 6.0.0. Co nowego?

W liście nowości firmware 6.00 pojawia się funkcja zatytułowana „Dodano opcję gry gier na podrzędnej konsoli po połączeniu konta Nintendo” - okazuje się, że Japończycy pozwalają graczom włączać tytuły na kolejnych urządzeniach... Ale jednocześnie tylko jedna osoba może włączyć wybraną produkcję.

Gracze mogą teraz bez najmniejszego problemu włączyć na dwóch konsolach to samo konto, jednak nie ma możliwości, by dwóch klientów grało jednocześnie w przykładowo Mario Kart 8 – Nintendo zdecydowało się na nietypowe ograniczenie.

Firma opublikowała dokładne szczegóły – teraz na jednej konsoli możemy mieć konto główne oraz konto dodatkowe i bez przeszkód grać w tytuły na dwóch sprzętach. Dodatkową niedogodnością jest fakt, że drugi gracz (podrzędna konsola) musi posiadać aktywne połączenie z Siecią, by włączyć cyfrowe tytuły. Po utracie połączenia, jeszcze przez pewien czas będziemy kontynuować rozgrywkę, jednak później gra zostanie zatrzymana.

Cały proces przedstawiają poniższe obrazki:

Źródło: https://en-americas-support.nintendo.com/app/answers/detail/a_id/22448

Tagi: big n Nintendo nintendo switch Switch