Paweł Musiolik Paweł Musiolik 19.09.2018 12:35
Premiera Sega Mega Drive Mini opóźniona
867V

Premiera Sega Mega Drive Mini opóźniona

SEGA postanowiła opóźnić premierę zapowiedzianego kilka miesięcy temu SEGA Mega Drive Mini. Sprzęt do sprzedaży trafi w 2019 roku.

Gdy SEGA zapowiedziała wydanie Segi Mega Drive w wersji Mini, fani byli zadowoleni. Radość jednak szybko minęła, gdy wyszło na jaw, że za produkcją stoi owiane złą sławą ATGames. Firma ta wsławiła się wypuszczaniem marnej jakości minikonsolek, które mają problemy z emulacją i trącą najtańszym chińczykiem.

Sega Mega Drive Mini tworzone przez AtGames. Fani są wściekli

Ku zaskoczeniu, SEGA poinformowała dzisiaj, że premiera SEGA Mega Drive Mini zostaje przesunięta na 2019 roku. Powodów jest kilka. Pierwszy z nich - firma chce wydać jednocześnie urządzenie na całym świecie, więc potrzeba do tego większej produkcji. Po drugie - i to jest ważniejsze - SEGA usłyszała krytykę i chce, by ich minikonsola oferowała jakość, jakiej fani oczekują.

Efektem tego jest powrót do fazy opracowania urządzenia, przy którym teraz będą brali udział inżynierowie odpowiedzialni za oryginalnego Mega Drive'a. Do pracy nad emulacją zaprzęgnięto także producentów gier, które miały znaleźć na urządzeniu.

Źródło: https://twitter.com/SEGA_OFFICIAL

Tagi: Sega Sega Mega Drive Mini