Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.09.2018 14:05
Capcom usuwa wszystkie projekty z Capcom Vancouver
982V

Capcom usuwa wszystkie projekty z Capcom Vancouver. Ogromna strata studia

Nie czekajcie na nową odsłonę Dead Rising. Capcom potwierdził spore problemy zespołu z Kanady, którego projekty trafiły do kosza. Twórcy pracowali nad między innymi nową przygodą z biegającymi truposzami.

Blue Castle Games założono w 2005 roku, ale dopiero w 2011 roku studio zostało wykupione przez Capcom i przemianowane na Capcom Vancouver. W tym czasie przygotowano trzy części serii Dead Rising oraz Puzzle Fighter.

Street Fighter 5. Nowe stroje z Darkstalkers i na Halloween  

Nie możecie oczekiwać w najbliższych latach nowych produkcji przygotowanych przez Capcom Vancouver. Szefowie japońskiej korporacji zdecydowali się sprawdzić pozycje przygotowywane przez ekipę z Kanady i w rezultacie do kosza trafiły wszystkie tytuły kreowane przez studio.

Nie jest to dobra wiadomość dla fanów oraz samego Capcomu. Firma z powodu tej decyzji musiała przygotować się na stratę około 4,5 mld jenów, czyli około 40 mln dolarów.

Capcom nie przedstawił konkretnych powodów zrezygnowania ze wszystkich tytułów, ale nie będzie raczej zaskoczeniem, że gry mogły nie prezentować oczekiwanej jakości. Włodarze wolą już teraz zakończyć rozwój projektów i nie inwestować dodatkowych milionów, których nie uda się odzyskać.

Jednocześnie Capcom uspokoił inwestorów – dzięki kapitalnym wynikom Monster Hunter World strata nie wpłynie na prognozy.

Źródło: http://www.capcom.co.jp/ir/english/news/html/e180918.html

Tagi: Capcom capcom vancouver dead rising