Paweł Musiolik Paweł Musiolik 17.09.2018 11:51
Battlefield 5 Narvik
2106V

Mapy w Battlefield 5 nie będą małe. DICE pokazuje nowy projekt

DICE robi co może, by odbiór Battlefield 5 był lepszy. Przesunięcie premiery o miesiąc ma pozwolić na dopracowanie gry i połatanie większości błędów, które znaleziono w trwających ostatnio testach.

Od momentu zapowiedzi Battlefield 5, lista uwag, zarzutów i kontrowersji ze strony społeczności nie ma końca. Po zamkniętych testach jak i otwartej becie, pojawiły się co prawda pozytywne głosy chociażby o tym, jak dobrze w grze się strzela. Nie obyło się jednak bez kolejnych obaw o grę.

Battlefield 5. Pojedynek graficzny PS4 vs Xbox One

Niektórzy fani zaczęli narzekać, że pokazane do tej pory mapy - Narwik i Rotterdam - są po prostu wyjątkowo małe, zwłaszcza jak na grę o 2 wojnie światowej (i jak na standardy serii). Swoje wątpliwości wyrazili na Reddicie, gdzie wątek zobaczył jeden z deweloperów - Valerian Noghin.

Noghin jest głównym designerem trybu multiplayer. W reakcji na głosy niepokoju, postanowił na oficjalnym koncie gry pokazać projekt mapy Hamada. Mapa ta ma być odpowiedzą na obawy społeczności. Między bazą atakujących, a ostatnim sektorem jest 1,5 km dystansu do przebycia.

Noghin oczywiście zaznaczył też, że projekt który nam pokazał nie jest skończony i coś w układzie mapy może się zmienić do premiery Battlefielda 5, którą przeniesiono na 20 listopada 2018 roku.

Źródło: https://twitter.com/EA_DICE

Tagi: battlefield 5 DICE Electronic Arts pc playstation 4 Xbox One