Paweł Musiolik Paweł Musiolik 15.09.2018 11:27
Szef AMD potwierdza - firma pracuje nad PS5 i Xbox Scarlett
8576V

Szef AMD potwierdza - firma pracuje nad PS5 i Xbox Scarlett

Plotki mówiące o tym, że AMD ponownie współpracuje z Sony i Microsoftem przy produkcji konsol nowej generacji krążą już od pewnego czasu. Kilka dni temu, szef AMD praktycznie je potwierdził w rozmowie z CNBC.

Sony po nieudanej przygodzie z nVidią w poprzedniej generacji, zwróciło się do AMD by stworzyć APU dla PS4. Podobnie postąpił Microsoft, który również skorzystał z technologii jaką oferowało AMD. Mimo że efekt końcowy był gorszy niż oczekiwały firmy, żaden z gigantów nie miał zamiaru zrezygnować z usług AMD.

Xbox Scarlett w dwóch wersjach – droższej i tańszej. Microsoft zaoferuje Scarlett Cloud

Firma, która wraz z premierą procesorów Ryzen podniosła się z kolan na poletku procesorów, idzie za ciosem i ma w przygotowaniu drugą generację Ryzenów. Prace te, bez dwóch zdań będą miały przełożenie na to, co znajdziemy w nowych konsolach Sony i Microsoftu.

Potwierdził to szef AMD - Jim Cramer - w rozmowie z dziennikarzem CNBC. Dyskutując o powrocie AMD do gry, Cramer zdradził, że jego firma pracuje razem z Sony i Microsoftem nad specjalnymi instrukcjami i rozwiązaniami technologicznymi, które trafią do PS5 i Xboksa Scarlett.

O jakich rozwiązaniach mówimy - oczywiście nie wiadomo. Jedno jest pewne - AMD traktuje umowę z Sony i Microsoftem priorytetowo i nazywa ją strategiczną z punktu widzenia firmy. Technologiczni giganci bez dwóch zdań będą chcieli wycisnąć jak najwięcej z konsol, które już na poważnie będą wprowadzać pod strzechy 4K bez skalowania i zaawansowanych technik obróbki obrazu. Czy dostaniemy coś jeszcze? Być może AMD pracuje nad swoją wersją Ray Tracingu, którym NVIDIA reklamuje nowe karty GeForce RTX.

Źródło: https://www.cnbc.com/video/2018/09/11/amd-ceo-describes-key-gaming-partnerships-with-sony-microsoft.html

Tagi: amd Microsoft playstation 5 Sony xbox scarlett

Nie przegap