Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.09.2018 15:56
Take-Two nie zajmuje się tworzeniem gier. Wydawca RDR 2 kreuje „najważniejsze produkty rozrywkowe na świecie”
1604V

Take-Two nie zajmuje się tworzeniem gier. Wydawca RDR 2 kreuje „najważniejsze produkty rozrywkowe na świecie”

Take-Two szykuje się na ogromne zyski wygenerowane przez nadciągające Red Dead Redemption 2, więc w sprawie produkcji przygotowywanych między innymi przez Rockstar wypowiedział się szef wydawnictwa. Jego zdaniem zbliżająca się przygoda na Dzikim Zachodzie to jeden z najważniejszych produktów rozrywkowych na świecie.

Rockstar przyzwyczaił graczy do przygotowywania fenomenalnych produkcji, dzięki którym Take-Two może szczycić się kapitalnymi zyskami. Jak będzie z Red Dead Redemption 2? Na ostateczne opinie dotyczące gry musimy jeszcze zaczekać, ale o jakość przygody pewny jest Strauss Zelnick.

Red Dead Redemption 2. Nie będzie mechaniki zmiany postaci jak w GTA 5

Dyrektor generalny Take-Two rozmawiał z dziennikarzem KinderCast i podczas dyskusji padły bardzo ciekawe słowa. Zdaniem Zelnicka, jego zespoły nie tworzą po prostu gier, a gracze mogą liczyć na coś znacznie więcej:

„Nie jesteśmy firmą zajmującą się grami wideo. Nie jesteśmy firmą tworzącą interaktywną rozrywkę. My zajmujemy się po prostu rozrywką. Nasze zespoły udowodniły, że wykreowane przez nas tytuły są najważniejszymi produktami na świecie.”

W jaki sposób między innymi Rockstar odniosło ten sukces? Zelnick jest pewien, że we wszystkim pomaga system przygotowany przez deweloperów – przykładowo taki Grand Theft Auto V jest łatwy w obsłudze, jednak trudny do opanowania. Deweloperzy zdaniem CEO tworzą produkcje dla wszystkich, ponieważ ich gry trafiają w gust niedzielnych oraz hardcorowych graczy.

Zelnick podczas dyskusji wspomniał nawet, że każdy hardcorowy gracz, który skończył 17 lat ma w swoim domu Grand Theft Auto V.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/red-dead-company-we-make-entertainment-not-games-a/1100-6461732/

Tagi: Red Dead Redemption 2 rockstar Strauss Zelnick Take-Two