Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.09.2018 09:26
Alan Wake powróci jako serial! Same Lake jednym z producentów
975V

Alan Wake powróci jako serial! Same Lake jednym z producentów

Od lat czekamy na Alan Wake 2, ale Remedy Entertainment ma inne plany na tę markę. Studio zyskało mocnego partnera, z którym chce stworzyć pełnoprawny serial przedstawiający losy pisarza z problemami.

W ostatnich miesiącach często mamy okazję informować naszych czytelników o serialach na podstawie gier i akurat Alan Wake idealnie nadaje się do takiej adaptacji. Nawet przygoda z 2010 roku w pewien sposób przypominała program telewizyjny.

Remedy Entertainment organizuje trzeci zespół. Studio chce tworzyć bardziej "śmiałe" gry

Dziennikarze Variety otrzymali niezwykle interesującą wiadomość. Remedy Entertainment nawiązało współpracę z Contradiction Films, dzięki której obie firmy wspólnymi siłami mają opracować serial w świecie Alana Wake'a. Showrunnerem oraz scenarzystą został Peter Calloway ("Cloak & Dagger", "Legion"), a w rolę producenta wykonawczego wskoczył Same Lake, czyli jeden z założycieli Remedy i twórca przygody Alana.

Zanim otworzycie drogiego szampana i wskoczycie na stół – jeszcze nie zostały podjęte większe prace dotyczące produkcji. Aktualnie Remedy Entertainment i Contradiction Films zamierzają stworzyć koncepcję serialu, która w październiku zostanie przedstawiona potencjalnym klientom, czyli stacjom telewizyjnym, czy też platformom streamingowym. Według wstępnych informacji zainteresowanie na taką produkcję jest naprawdę spore.

Same Lake zaznaczył, że pierwsza przygoda Alana jest „punktem wyjścia”, który ma przerodzić się w coś znacznie większego. Serial mógłby dokładnie przedstawić głównego bohatera, ale również w mocny sposób rozwinąć postacie drugoplanowe.

Tomas Harlan z Contradiction Films wspomniał nawet o ciekawej koncepcji – jeśli serial odniesie sukces, to Remedy będzie musiało w końcu stworzyć Alan Wake 2. Jednocześnie Lake zaznaczył, że choć jego studio „bada możliwości” i ma nadzieję, że kiedyś gra powstanie, to jednak wszystko musi zostać przygotowane w odpowiednim momencie.

Tagi: Alan Wake Remedy Entertainment serial