Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.09.2018 10:53
Fortnite na Nintendo Switch z problemami. Konsoli brakuje pamięci RAM
2953V

Fortnite na Nintendo Switch z problemami. Konsoli brakuje pamięci RAM

Epic Games ma problem z działaniem Fortnite na Nintendo Switch. Twórcy chcą zapewnić przyjemny gameplay wszystkim fanom Battle Royale, więc na dobry początek zdecydowali się usunąć opcję przechwytywania klipów.

Twórcy z Epic Games wciąż rozwijają Fortnite i dbają o najróżniejsze nowości. W rezultacie gra potrafi wymęczyć konsole i niektórzy gracze zaczęli zgłaszać problemy z wydajnością tytułu na Nintendo Switch.

Fortnite. Wszystkie nowości z aktualizacji 5.40

Ostatnia aktualizacja Fortnite na Nintendo Switch usunęła opcję nagrywania materiałów wideo. Na początku gracze sądzili, że był to błąd, ponieważ informacja dotycząca rezygnacji z funkcji nie pojawiła się w szczegółach łatki.

Jak się jednak okazało, Epic Games nie popełniło gafy. Sean Hamilton, jeden z koordynatorów społeczności, postanowił wyjaśnić sytuację i powiedział wprost – twórcy wyłączyli tę funkcję z powodu problemów z wydajnością.

„Zostało to zrobione ze względu na wydajność i stabilność, ponieważ obserwujemy wysoki wskaźnik awarii związanych z brakiem pamięci. Wyłączenie tej funkcji pozwala zaoszczędzić znaczną ilość pamięci RAM i jednocześnie ma pozytywny wpływ na ogólną wydajność.”

Twórcy rozważają teraz przywrócenie funkcji jako opcji dodatkowej, ponieważ akurat społeczność Fortnite bardzo chętnie tworzy najróżniejsze klipy i następnie dzieli się nimi ze znajomymi.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-09-12-epic-removes-video-capture-from-fortnite-on-switch-due-to-performance-issues

Tagi: