Paweł Musiolik Paweł Musiolik 31.07.2018 11:11
God of War sprzedaje się znacznie lepiej niż Sony planowało
1388V

God of War sprzedaje się znacznie lepiej niż Sony planowało

God of War zaliczyło najlepszy start w całej serii i jest na dobrej drodze by stać się najlepiej sprzedającą odsłoną przygód Kratosa. Tak dobry wynik jest znacznie lepszy niż początkowo liczyło Sony.

Przed premierą God of War fani wyrażali zaniepokojenie zastanawiając się, czy odmieniona formuła nie spowoduje śmierci marki. Na szczęście zmiany wprowadzone przez Sony Santa Monica odświeżyły rozgrywkę, pogłębiły znacząco zawartość gry, dzięki czemu tytuł zaliczył najlepszy start w historii marki.

Ostatni sekret z God of War rozczarował fanów

Z tak świetnego wyniku było od początku Sony było zadowolone. Jednak dzisiaj w trakcie konferencji dla inwestorów na której prezentowano wyniki finansowe za ostatni kwartał zdradzono, że sprzedaż God of War znacząco przekroczyła oczekiwania jakie wobec gry miało Sony.

Podnieśliśmy nasze oczekiwania rocznej sprzedaży gier na PS4 głównie dzięki świetnemu wynikowi God of War, wynikowi, który przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania.

Powiedział odpowiedzialny za finanse w Sony Hiroki Totoki. Sprzedaż God of War jeszcze się poprawi z biegiem czasu gdy gra będzie przeceniana w kolejnych wyprzedażach i promocjach. Tym samym pokaże wszystkim, że zmiana w serii to  był świetny krok, który warto było podjąć. Nawet mimo pewnej grupki ludzi, którzy narzekają na jakiekolwiek zmiany wprowadzane do marek Sony przez deweloperów.

Jedynym minusem tej wiadomości jest brak twardych danych sprzedażowych. Ale może kiedyś je poznamy, z ust Sony lub informacji firm zajmujących się sprzedażą i rynkiem gier.

Tagi: God of War playstation 4 Sony Interactive Entertainment sony santa monica