Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 28.07.2018 13:40
Rainbow Six Siege usunie rangi graczom, którzy oszukują
1296V

Rainbow Six Siege usunie rangi graczom, którzy oszukują

W ostatnim czasie Ubisoft rozpoczął walkę z graczami, którzy grali z osobami mającymi dużo niższą rangę oraz byli toksyczni wobec innych. Ujawniono jaki będzie następny po fali banów krok.

Kilka dni temu Ubisoft spełnił swoją obietnicę i zaczął banować graczy, którzy korzystali z nielegalnych stron, aby podbić sobie rangę, a także używali słów, które były uważane za obraźliwe. 

Rainbow Six Siege - nadchodzące zmiany w połowie sezonu

Jak poinformowali deweloperzy w tym tygodniu rozdano 1300 banów osobom, które grały z oszustami. Blokada potrwa 15 dni, ale jakby tego było mało to Ubisoft postanowił także odebrać takim graczom nagrody przyznawane po każdym sezonie za wbicie najwyższej rangi. Twórcy mają jednak świadomość, że nie jest to wystarczająca kara dla nieuczciwych graczy. 

Deweloperzy chcą ulepszyć system dobierania graczy tak, aby mecz, w którym będzie obecny oszust był anulowany, a wszystkie zyski i straty w punktach równe dla wszystkich. Prace nad tymi zmianami mają zostać zakończone w przyszłym tygodniu.

Ubisoft zapowiedział także dalsze prace nad systemem, który będzie wymagał dwustopniowej weryfikacji, aby móc brać udział w grach rankingowych. W trakcie sezonu trzeciego ma pojawić się łatka, po której weryfikacja będzie wymagana. Jednak kiedy to się dokładnie stanie i co znajdzie się w aktualizacji o tym dowiemy się później.

Źródło: https://rainbow6.ubisoft.com/siege/en-gb/news/detail.aspx?c=tcm:154-331626-16&ct=tcm:154-76770-32

Tagi: pc playstation 4 rainbow six: siege Ubisoft Ubisoft Montreal xbox one

Nie przegap