Kacper Mądry Kacper Mądry 28.07.2018 12:13
EA chce wprowadzić wspólną rozgrywkę dla wszystkich platform w Battlefieldzie 5
904V

EA chce wprowadzić wspólną rozgrywkę dla wszystkich platform w Battlefieldzie 5

Sukces Fortnite: Battle Royale może mieć wpływ na funkcje Battlefielda 5. Włodarze firmy zastanawiają się nad wprowadzeniem wspólnych serwerów dla osób z różnych platform.

Battlefield 5 może zaoferować wspólną rozgrywkę dla graczy różnych platform. Czy PlayStation się w końcu przełamie?

Armored Warfare trafi za tydzień na konsolę Xbox One

Chris Evenden, wiceprezes ds. relacji z inwestorami  wygłosił stanowisko firmy wobec możliwości chmur i wspólnej gry osób z różnych platform:

Spora część doświadczeń growych będzie działa się w chmurze. Popatrzcie na sukces cross-platformowości Fortnite'a i jak mogłoby to się przełożyć na Battlefielda 5. Patrzymy na nasze kluczowe marki oraz to jak możemy wspomóc je rozwiązaniami cross-platform z Fortnite'a, szczególnie, że kilka z naszych tytułów ma dość sporą i zróżnicowaną bazę graczy. Możliwość przyciągnięcia graczy PC do mobilnych lub mobilnych do konsol może sprawić, że znajomi i rodziny zaczną częściej grać ze sobą. Uważamy, że to ważna część tego jak będą wyglądały gry w przyszłości. Spodziewajcie się, że EA pójdzie tą drogą.

Aktualnie nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia od DICE, które informowałoby o wspólnej grze osób z PC i Xboksa One, jednak takowa funkcja zawsze ma szansę pojawić się w przyszłości. A co z Sony? Aktualnie firma blokowałaby takie rozwiązanie.

Źródło: http://www.playstationlifestyle.net/2018/07/27/ea-battlefield-v-could-support-cross-platform-play/

Tagi: battlefield 5 Digital Illusions CE Electronic Arts pc PlayStation 4 xbox one