Paweł Musiolik Paweł Musiolik 19.07.2018 21:34
Unreal Engine w wersji 4.20. Poprawa silnika na Switchu i mobilkach
397V

Unreal Engine w wersji 4.20. Poprawa silnika na Switchu i mobilkach

Epic Games wypuściło aktualizację swojego flagowego silnika graficznego. Unreal Engine w wersji 4.20 przynosi sporo optymalizacji na platformach mobilnych oraz Switchu, co przełożyć ma się na jeszcze ładniejsze i płynniej działające gry.

Epic Games dobrze widzi, że dzięki sukcesowi Fortnite, sprzęty mobilne oraz Switch otwiera się dla ich silnika jeszcze mocniej. Dlatego w najnowszej wersji postawiono skupić się na optymalizacji i poprawie działaniu silnika na tych sprzętach. Choć oczywiście, to nie jedyne zmian

Tworzysz gry na Unreal Engine 4? Zarobisz jeszcze więcej kasy!

Największą zmianą jak wspomniałem, to optymalizacja silnika na Switcha i mobilne sprzęty. Czym się wyraża? Na Switchu dodano nową opcję dynamicznej zmiany rozdzielczości, nowe narzędzia do profilowania pamięci, znaczącą optymalizację wykorzystywania procesora i wielowątkowości, lepsza kompresję tekstur i mniejsze opóźnienia w sterowaniu.

Na mobilnych sprzętach za to usprawniono narzędzia pomagające w tworzeniu i debugowaniu gry, poprawiono zarządzanie poziomem detali, systemami audio, zmniejszono wymaganą pamięć oraz dodano opcję, która wykryje ustawienia graficzne w zależności od sprzętu.

Na szczęście na tym zmiany się nie kończą. Duża wersja silnika dostała usprawnioną opcję głębi ostrości, a także nowy edytor efektów graficznych, choć on jest jeszcze we wczesnej wersji. Nazwano go Niagara. Usprawniono także projektowanie efektów, zaktualizowano interfejs programu oraz dodano dodano mnóstwo opcji związanych z GPU i CPU.

Kolejną zmianą jest także usprawnienie silnika jeśli chodzi o tworzenie realistycznie wyglądających ludzkich twarzy. Ponadto dodano nowe opcje w oświetleniu sceny, współpracę z przechwytywaniem Mixed Reality oraz wiele, wiele więcej. Pełną listę zmian wraz z technicznymi detalami znajdziecie na blogu Epic Games.

 

Źródło: https://www.unrealengine.com/en-US/blog/unreal-engine-4-20-released

Tagi: Epic Games nintendo switch unreal engine 4

Nie przegap