Na Amazonie można było kupić piracką wersję Frostpunka

News
575V
Na Amazonie można było kupić piracką wersję Frostpunka
Grzegorz Cyga | 16.07.2018, 16:56

Jeśli uważacie, że pirackie wersje można nabyć jedynie poprzez ich pobieranie to się mylicie. W ostatni weekend można było je legalne kupić.

Frostpunk jest grą polskiego studia, 11bit Studios, która w ostatnim czasie odniosła sukces. W najbliższych miesiącach produkcja otrzyma jeszcze sporo zawartości, ale w ubiegły weekend niektórzy z Was mogli zauważyć pewną obniżkę ceny w jednym sklepie.

Frostpunk dodaje ekstremalnie trudny poziom trudności

W ubiegły weekend na Amazonie pojawiła się oferta Frostpunka, którego można było kupić już za 3 dolary. Jak się okazuje była to piracka wersja z przerobionym klientem sklepu GOG.com. Egzemplarz gry nie posiadał zabezpieczenia DRM, w zamian za to posiadał zagadkowe oprogramowanie od niejakiego Ace Media Group LLC, którego nie dało się odinstalować.

Lecz to nie jedyna oferta, ponieważ podobną zawartość posiadała gra Surviving Mars, którą można było kupić za 4 dolary. Niestety jak widać na Amazonie oszuści mogą bezproblemowo wystawiać nielegalne oferty sprzedaży i sklep nie jest w stanie zwalczyć tego problemu, ponieważ to nie pierwszy taki przypadek.

Już w październiku ubiegłego roku na stronie serwisu można było znaleźć grę Lords of Xulima: A Story of Gods and Humans za cenę 2 dolarów. Sklep co prawda zwróci pieniądze jednemu z użytkowników, który postanowił sprawdzić zawartość gry w ciągu 3-5 dni, jednak przez długi czas Amazon twierdził, że wszystkie oferty produktów są weryfikowane przez zespół i są w pełni legalne.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/amazon-is-selling-pirated-digital-copies-of-games.55345/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych