Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 16.07.2018 14:00
Rockstar może umieścić tryb Battle Royale w Red Dead Redemption 2
395V

Rockstar może umieścić tryb Battle Royale w Red Dead Redemption 2

Tryb Battle Royale jest obecnie bardzo popularny i każdy chce uszczknąć kawałek tego tortu dla siebie. Nawet Rockstar Games, którego najnowsza produkcja - Red Dead Redemption 2 trafi za kilka miesięcy do sklepów.

Red Dead Redemption 2 ukaże się już 26 października na PlayStation 4 i Xboksie One. Według analityków to może być najlepiej sprzedająca się gra tego roku. Z kolei wydawca - Take Two Interactive - podchodzi z dystansem do takiego wróżenia z fusów. Ważniejsze jest, aby był to świetny tytuł, z którego gracze będą zadowoleni.

Red Dead Redemption 2 będzie najlepiej sprzedającą sie grą tego roku

Dyrektor generalny Take Two Interactive - Strauss Zelnick - wypowiedział się na temat potencjalnego umieszczenia trybu Battle Royale w nadchodzącej grze.  

Już wcześniej wykorzystaliśmy mechanikę Battle Royale. Nie wykluczałbym tego, ale każdy system, które używasz ma służyć rozrywce i musi być zorientowany na konsumenta. 

Zelnick zaznacza jednak, że Rockstar Games nie będzie chciał stworzyć zwykłego klona Fortnite'a, ponieważ byłoby to upokarzające dla twórców. Nie oznacza to jednak, że deweloperzy nie będą chcieli skorzystać z kilku rozwiązań zastosowanych u konkurencji.

(...) Z pewnością nie jesteśmy przeciwni używaniu czegoś stworzonego przez kogoś innego w służbie dobrego doświadczenia w naszych własnych tytułach. Są chwilę, w których można zapożyczyć niektóre elementy z gry.

(...) Jeżeli będzie zbyt dużo podobieństw do innego sukcesu to gwarantuję Ci, że nie odniesiesz sukcesu, ponieważ nikt nie szuka klona Fortnite. Żałuję, że nie zrobiliśmy Fortnite'a , ale użalanie się mi nie pomoże.

Źródło: https://gamingbolt.com/red-dead-redemption-2-might-feature-a-battle-royale-mode-but-it-doesnt-want-to-be-a-fortnite-clone

Tagi: playstation 4 Red Dead Redemption 2 rockstar games Rockstar San Diego xbox one