Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.07.2018 18:08
The Bard's Tale 4: Barrows Deep wyjdzie na konsole. PC-towa premiera we wrześniu
296V

The Bard's Tale 4: Barrows Deep wyjdzie na konsole. PC-towa premiera we wrześniu

The Bard's Tale 4: Barrows Deep nie tylko wkrótce trafi na PC-ty, ale wyląduje także na konsolach. Kontynuacja fantastycznej serii po latach nieobecności wróci już we wrześniu.

Od trzeciej części Bard's Tale minęło 30 lat. Brian Fargo postanowił trzy lata temu, że stworzy kontynuację swojej serii. Wysmażył prototyp, pokazał go w Internecie i zebrał w zbiórce na Kickstarterze 1,5 miliona dolarów.

Po 27 latach, Brian Fargo zapowiada The Bard's Tale 4

Ostatnie trzy lata mijały na kolejnych kamieniach milowych produkcji. Efekty prac oglądaliśmy co jakiś czas na nowych zrzutach i filmikach publikowanych co kilka miesięcy. Dzisiaj studio inXile ujawniło nam datę wydania gry na PC. The Bard's Tale 4: Barrows Deep pojawi się na nich 18 września tego roku i dostępne będzie w trzech edycjach - zwykłej, platynowej i ostatecznej. Jeśli zdecydujemy się na kupno którejś z droższych, albo wsparliśmy pkrojekt na Kickstarterze - otrzymamy dostęp do bety.

Drugą wiadomością jest potwierdzenie wydania The Bard's Tale 4: Barrows Deep na konsolach. Gra trafi na PS4, Xboksa One i Linuksy (no, to nie konsola, ale na port trzeba poczekać) jeszcze w tym roku, choć dokładnej daty nie znamy.

The Bard's Tale 4: Barrows Deep - pokaz rozgrywki z wczesnej wersji

The Bard's Tale 4: Barrows Deep powstaje z wykorzystaniem Unreal Engine 4 oraz fotogrametrii. Scenariusz napisał Nathan Long (Wasteland 2) a muzykę skomponuje Ged Grimes (Simple Minds).

Tagi: inxile entertainment pc playstation 4 The Bard's Tale 4: Barrows Deep wideo xbox