SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 11.07.2018 22:18
Samsung rozpoczyna masową produkcję pamięci NAND. Będą jeszcze szybsze dyski SSD
598V

Samsung rozpoczyna masową produkcję pamięci NAND. Będą jeszcze szybsze dyski SSD

Samsung rozpoczął masowa produkcję nowej generacji pamięci 3D V-NAND. Dzięki temu, koreańska firma będzie w stanie stworzyć jeszcze szybsze dyski SSD.

Samsung pochwalił się, że wchodzi w proces masowej produkcji nowej generacji pamięci 3D V-NAND. Dzięki postępowi technologicznemu, udało się stworzyć wydajniejsze o 40% chipy, które osiągać będą mogły zawrotne prędkości, m.in. w dyskach SSD.

Samsung prezentuje 8 TB dyski SSD NVMe

Koreański gigant pochwalił się, że udało upchnąć muu się ponad 90 warstw w strukturze piramidy na chipie. To,  w połączeniu z nowym interfejsem Toggle DDR 4.0 pozwoli na osiągnięcie prędkości o 40% lepszych niż w dotychczasowych chipach. Mowa tutaj o 1,4Gbps. Swoje dołożyło także zejście z potrzebnego napięcia, z poziomu 1,8 V do 1,2 V.

Samsung pochwalił się także zmniejszonym (względem pamięci m.in. Microna) czasem dostępu:

Nowe pamięci V-NAND oferują o 30% lepszy wynik jeśli chodzi o opóźnienie zapisu, które teraz wynosi 500 mikrosekund.

Oczywiście zanim odczujemy wzrost wydajności na własne skórze będziemy musieli poczekać na pojawienie się płyt głównych z nową generacją złącza PCI-e.

Źródło: https://news.samsung.com/global/samsung-electronics-brings-next-wave-of-high-performance-storage-with-mass-production-of-fifth-generation-v-nand

Tagi: pc samsung