Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 04.07.2018 13:59
Ghost of Tsushima nie będzie całkowicie wierne historii
457V

Ghost of Tsushima nie będzie całkowicie wierne historii

Ghost of Tsushima to najnowsza gra Sucker Punch, która przeniesie nas do trzynastowiecznej Japonii. Jednak jak bardzo będzie się ona trzymać zgodności historycznej?

 

Ghost of Tsushima będzie się rozgrywać w 1274 roku - w okresie, kiedy Japonia została po raz pierwszy zaatakowana przez mongolskie imperium. Stało się tak, ponieważ Japonia odmówiła uznania zwierzchnictwa Mongolii, która w tamtym czasie przejęła sporą część terenu azjatyckiego. Wówczas Kraj Kwitnącej Wiśni był zależny od cesarza i jego rządów.

System walki w Ghost of Tsushima jest wzorowany na brawlerach 

Akcja Ghost of Tsushima rozgrywa się na tle prawdziwych wydarzeń historycznych. Wcielimy się w Jima Sakaia, który będzie starał się odeprzeć atak Mongołów na jego rodzimą wyspę Cuszimę. Twórcy postanowili wyjaśnić jak wierna historii będzie ich najnowsza produkcja.

Będziemy odchodzić od prawdy historycznej, ale po prostu robimy to celowo. Otrzymujemy duże wsparcie od naszych przyjaciół z japońskiego i amerykańskiego Sony, a także od wszystkich konsultantów do spraw kultury, których zebraliśmy, by pomogli nam w upewnieniu się, że nie dojdzie do przypadkowych odstępstw od normy.

Jak tłumaczą deweloperzy powodem jest chęć dopasowania się do oczekiwań ludzi, którzy zapamiętali wygląd samurajów inny niż był w rzeczywistości w tamtym okresie.

Pojęcie większości ludzi opiera się na tym jak samurajowie wyglądali w XVI - XVIII wieku. Historycznie XIII wiek jest całkiem inny. To jak walczyli, co mieli na sobie nie odpowiada twoim oczekiwaniom. [...] Pancerz, który widzisz nie pochodzi z XIII wieku. Szczerze mówiąc, ten z XIII wieku wygląda dość rażąco, nie jest taki, jakiego byś się spodziewał.

Co sądzicie o takim podejściu twórców? Zgadzacie się z nim czy wolelibyście, aby Ghost of Tsushima było wierne historii? 

Źródło: https://wccftech.com/ghost-of-tsushima-historical-accuracy/

Tagi: Ghost of Tsushima playstation 4 Sony Interactive Entertainment Sucker Punch