Kacper Mądry Kacper Mądry 29.06.2018 17:57
Warner Bros odpowiada na zarzuty Bethesdy w sprawie Westworlda
753V

Warner Bros odpowiada na zarzuty Bethesdy w sprawie Westworlda

Pojawiła się odpowiedź Warner Bros w sprawie gry Westworld. Bethesda idzie do sądu.

Bethesda i Warner Bros od kilku dni toczą batalię dotyczącą praw autorskich. Jest już pewne, że firmy spotkają się w sądzie.

Bethesda dokładnie określa swoje zarzuty wobec Westworld

Warner Bros nie przyznaje się do winy i zapowiada dowiedzenie tego, że Westworld nie jest bezczelną kopią Fallout Shelter. Firma wystosowała oficjalne ogłoszenie:

Jako jeden z wiodących, światowych twórców własności intelektualnej, w tym też przełomowego serialu telewizyjnego Westworld, Warner Bros. ma głęboki szacunek dla praw własności intelektualnej. W związku z tym twierdzenie przez Bethesda Softworks, że gra mobilna Westworld niewłaściwie wykorzystała kod źródłowy z Fallout Shelter są tak samo zaskakujące, jak nieuzasadnione. Westworld został opracowany przez Behaviour Interactive, które pracowało również nad oryginalną wersją Fallout Shelter. Głównym zarzutem Bethesdy jest wykorzystanie kodu jednej gry do stworzenia drugiej. Warner Bros. został zapewniony przez twórcę gry, Behaviour Interactive, że zarzuty Bethesdy są nieprawdziwe i że żaden kod programistyczny Bethesdy nie został użyty w grze Westworld.

Od początku było pewne, że Warner Bros się nie przyzna do winy. Szykuje się długa batalia sądowa.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/warner-bros-denies-westworld-game-copied-fallout-s/1100-6460098/

Tagi: behaviour interactive mobile playstation 4 Warner Bros. Westworld