Daniel Stroński Daniel Stroński 27.06.2018 11:30
69% graczy Fortnite'a skorzystało z mikrotransakcji, każdy wydaje średnio $85
664V

69% graczy Fortnite'a skorzystało z mikrotransakcji, każdy wydaje średnio $85

Fortnite nie przestaje zaskakiwać swoją popularnością. Dla wielu graczy była to pierwsza produkcja, w której w ogóle zdecydowali się na mikrotransakcje.

Mogłoby się wydawać, że darmowe gry liczą na te kilka procent użytkowników, którzy decydują się na mikrotransakcje. W Fortnite jednak jest to znacznie więcej niż połowa wszystkich graczy! Oczywiście zdecydowanie łatwiej wydaje się pieniądze z darmowej grze, a tryb Battle Royale właśnie takim jest, ale wynik wciąż zaskakuje.

Fortnite na iOS zarobiło już 100 milionów dolarów

Na podstawie badań przeprowadzonych przez lendedu na tysiącu graczy przygotowano wyjątkowo interesującą statystykę. Aż 68,8% osób wydało pieniądze na mikrotransakcje, przy czym średni wydatek wynosi $84,67. Mało tego, dla 36,78% osób były to pierwsze mikropłatności w grze. Co najczęściej jest kupowane? Wydatki dzielą się następująco:

  • skiny i postacie - 58,9%
  • lotnie - 18,06%
  • kilofy - 13,52%
  • emotki i ruchy taneczne - 9,52%

Warto też dodać, że badania wykazały, iż 20% osób kupujących te rzeczy nie wiedziało, że przedmioty te nie zapewnią im jakiejkolwiek przewagi nad innymi. Na koniec jeszcze jedna ciekawostka - 25,3% graczy opłaca Twitcha, oglądając innych grających w Fortnite'a,

Patrząc na wyniki, należy pamiętać, ze 1,000 badanych osób to zaledwie mały wycinek wielomilionowej społeczności Fortnite'a, ale to wciąż duża próba badawcza i daje jakiś wgląd w sytuację. Jak wygląda to u Was? Dajcie znać w komentarzach i ankiecie pod newsem.

Fortnite - E3 Recap

 

Źródło: https://lendedu.com/blog/finances-of-fortnite/

Tagi: epic games Fortnite fortnite battle royale Gearbox Publishing mobile Nintendo Switch pc playstation 4 xbox one