Daniel Stroński Daniel Stroński 27.06.2018 10:05
Pokemon Quest dostępne na Androidzie i iOS-ie
294V

Pokemon Quest dostępne na Androidzie i iOS-ie

Pokemon Quest miesiąc temu zadebiutowało na Switchu, a teraz jest już dostępne na Google Play oraz iTunes. Dacie szansę kanciastym pokemonom?

Nintendo zaskoczyło graczy miesiąc temu, ujawniając darmową grę z pokemonami na Switchu. Zwiastun pokazał dość uproszczoną oprawę graficzną i rozgrywkę odbiegającą od tego, co znamy z głównej serii Pokemon, ale Pokemon Quest zyskało swoich fanów i teraz pojawia się na urządzeniach mobilnych.

Ktoś jeszcze gra w Pokemon Go? Setki milionów ludzi

Pokemon Quest bazuje na dwóch elementach rozgrywki. Jednym jest wyruszanie ma misje drużyną składającą się z trzech poków, za które dostajemy kamienie ulepszające i składniki potraw. Drugim elementem jest tworzenie dań przyciągających nowe stworki i trenowanie ich do kolejnych misji. Gra "pojawia się" na mobilniakach, bo nie jest jeszcze dostępne we wszystkich krajach, ale europejscy gracze zgłaszają już dostępność w swoich krajach. W Polsce Google Play jednym pozwala ściągnąć grę (np. z poziomu przeglądarki), inni ciągle nie mają dostępu, ale powinno to być kwestią czasu. Minimalne wymagania systemu to Android w wersji 4.4 albo iOS 9.0.

Pokemon Quest - zwiastun

 

Tagi: Android iOS mobile Pokémon Quest