Anna Jurak Anna Jurak 27.06.2018 09:57
Temtem ufundowane. Premiera na PlayStation 4 potwierdzona
260V

Temtem ufundowane. Premiera na PlayStation 4 potwierdzona

Wzorowane na serii Pokemon, Temten odniosło ogromny sukces w serwisie Kickstarter. Twórcy otrzymali o wiele więcej niż się spodziewali.

Temtem wspominałam Wam w zeszłym miesiącu. Wtedy bowiem rozpoczęła się zbiórka w serwisie Kickstarter. Studio Crema otrzymało ponad pięciokrotnie większą kwotę niż planowało zebrać. Zbiórka potrwa do 2 lipca, a na ten moment zebrano już ponad $370,000. Twórcy prosili o $70,000. W pierwszej kolejności gra ma zostać wydana na PC. Jako że zbiórka okazała się tak ogromnym sukcesem, to pewnym jest, że zagramy również na PlayStation 4. Twórcy mają też ambicje, by w przyszłości gra trafiła również na Xbox One oraz Nintendo Switch.

Ktoś jeszcze gra w Pokemon Go? Setki milionów ludzi

Temten będzie wieloosobową grą przygodową o kolekcjonowaniu stworków. Skojarzenia z serią Pokemon są jak najbardziej na miejscu. Wielu fanów marzyło o w pełni legalnej produkcji, którą mogliby nazwać MMO w świecie Pokemonów. Temten będzie właśnie czymś w tym stylu, jednak wygląd stworków czy "pokeballi" zostały zaprojektowane zupełnie na nowo. O ile mechanika rozgrywki będzie zbliżona, tak o plagiat z uwagi na wygląd tej produkcji, nie musimy się obawiać:

Temtem - zwiastun

W grze trafimy na malowniczy archipelag, który składa się z sześciu wysp, zamieszkiwanych przez stworki zwane Temtem. Będziemy odkrywać nowe gatunki, toczyć bitwy i nawiązywać przyjaźnie. Naszym zadaniem będzie oczywiście zebranie pełnej kolekcji Temtemów i zostanie najlepszym "poskramiaczem". Stworki będziemy mogli krzyżować i w ten sposób powiększać naszą kolekcję. Każdy stworek posiada zestaw umiejętności, którymi posługuje się w turowej walce. Temtemy są przypisane konkretnemu żywiołowi, co ma znaczenie podczas starć. W grze będziemy również posiadać własny dom, który udekorujemy według naszych upodobań.

Źródło: pushsquare.com, YouTube (Crema)

Tagi: Crema pc playstation 4 Temtem wideo