Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 22.06.2018 13:37
Red Dead Redemption 2 może trafić na PC
477V

Red Dead Redemption 2 może trafić na PC

Red Dead to seria ukazująca się wyłącznie na konsolach. Po sukcesie gry z 2010 roku, pecetowcy marzą o konwersji nadchodzącego Red Dead Redemption 2 na ich maszyny. 

Każdy upływający miesiąc przybliża nas do premiery Red Dead Redemption 2. Chociaż znane są już najważniejsze szczegóły gry, część fanów nadal zadaje sobie jedno pytanie - czy jest szansa na to, aby Red Dead Redemption 2 trafiło na komputery osobiste?

Edycje kolekcjonerskie Red Dead Redemption 2 dostępne w Polsce. Znamy ceny

Jeden z programistów pracujących dla Rockstar Games, chociaż pozostał anonimowy na swym profilu Linkedin umieścił informację na temat gier, które współtworzył od 2009 roku. Są to:

  • Beaterator - iPhone
  • L.A Noire - PlayStation 3, Xbox 360, PC
  • Grand Theft Auto V - PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, PC
  • Red Dead Redemption 2 - PlayStation 4, Xbox One, PC

Patrząc na poprzednią odsłonę Red Dead Redemption wygląda to absurdalnie, ale kto wie? Rockstar Games ma w zwyczaju publikować swoje gry na komputery po upływie dłuższego czasu. Tak było chociażby z Grand Theft Auto V, które najpierw ukazało się na PlayStation 3 w 2013 roku, następnie rok później na PlayStation 4 w ulepszonej o m.in. tryb FPP wersję, a na samym końcu w 2015 roku na PC. Być może Rockstar Games chce przyjąć podobną strategię w przypadku najnowszej gry.

Ciekawostką jest fakt, że informację o domniemanej pracy programisty nad portem ujawnił jeden z członków TGFG - grupy, która odkryła w Grand Theft Auto V sekret na górze Chillad związany z UFO.

Jednak póki co, Red Dead Redemption 2 wychodzi 26 października na PlayStation 4 i Xboksa One

Źródło: https://www.reddit.com/r/reddeadredemption/comments/8svayp/rdr2_confirmed_for_pc/

Tagi: pc playstation 4 Red Dead Redemption 2 Rockstar Games Rockstar San Diego Xbox One