Paweł Musiolik Paweł Musiolik 22.06.2018 10:34
Discord po nowej aktualizacji walczy ze Steamem na rynku PC
802V

Discord po nowej aktualizacji walczy ze Steamem na rynku PC

Wczorajsza aktualizacja Discorda jest największą od momentu premiery tej aplikacji, która do tej pory służyła jako narzędzie do komunikacji. Teraz twórcy mają jednak chrapkę by rzucić wyzwanie Steamowi.

Discord do tej pory służył jako narzędzie do komunikacji w Sieci. Mogliśmy rozmawiać albo za pomocą wbudowanego czatu, albo głosowo. Wczorajsza aktualizacja wprowadziła jednak wielkie zmiany, które są wytoczeniem dział w kierunku Steama.

Sprawdź ile wydałeś na gry w serwisie Steam

O co chodzi? O dodanie uniwersalnego centrum z którego możemy odpalać gry w które ostatnio graliśmy, niezależnie od tego, z jakiej platformy (Steam, GOG, Origin, UPlay) dany tytuł korzysta. W centrum gier widzimy także w co grają nasi znajomi i możemy łatwo do nich dołączyć.

Oprócz tego, Discord zaoferuje centrum newsów o danym tytule, a od pewnego czasu możemy także podglądać tego co słuchają ludzie na Spotify i w co grają na XBoksie One.

Ruch ten jest ewidentnie podyktowany ekspansją i ruchem w kierunku Steama. Discord przez lata zbudowałsobie ogromną bazę użytkowników zapewniając im wygodny sposób komunikacji i teraz z tej bazy korzysta rozrastając się i pozyskując kolejne osoby.

Jeśli korzystacie z Discorda, zapraszamy przy okazji na nasz serwer, gdzie możecie sobie luźno pogadać o grach i nie tylko.

Źródło: https://support.discordapp.com/hc/en-us/articles/360001580091-The-Games-Tab

Tagi: Discord