Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 21.06.2018 14:08
David Jones - główny twórca Crackdown 3 nie pracuje już nad grą
173V

David Jones - główny twórca Crackdown 3 nie pracuje już nad grą

Crackdown 3 powstaje od 2014 roku. Premiera gry została już kilkukrotnie przełożona, toteż gracze mają obawy co do tej produkcji. Najnowsze informacje również nie napawają optymizmem.

Premiera Crackdown 3 była już kilkukrotnie przekładana - pierwotnie miała odbyć się w 2016 roku. Według najświeższych informacji gra ma się ukazać w lutym przyszłego roku, lecz najnowsze wydarzenia mogą mieć wpływ na rozwój produkcji.

BOOM SHAKALAKA! Crackdown 3 na targowym zwiastunie

Seria Crackdown powstała w 2007 roku za sprawą Davida Jonesa - autora takich hitów jak Lemmings, Shadow of the Beast z 1992 roku czy Grand Theft Auto z 1997 roku. W 2010 roku z powodu kiepskiej sprzedaży i negatywnych recenzji APB: All Points Bulletin sprzedał on studio Realtimes Wounds, a prawa do marki Crackdown przejął Microsoft.

W 2014 roku studia założone przez Jonesa - Cloudgine i Reagent Games rozpoczęły wspólnie pracować nad Crackdown 3. W styczniu tego roku David Jones został zatrudniony przez Epic Games jako dyrektor ds. strategii chmurowej. Dziś szef Microsoft Studios - Matt Booty - potwierdził, że rozstał się on definitywnie z Reagent Games, a głównym deweloperem zostało niezależne studio - Sumo Digital - chociaż Reagent Games nadal pomaga przy produkcji.

Booty zapewnił, że mimo odejścia Jonesa gra nadal będzie posiadała w trybie wieloosobowym system destrukcji oparty o realną fizykę. 

Crackdown 3 ukaże się w lutym przyszłego roku na Xboksie One i komputerach osobistych.

 

Źródło: https://www.polygon.com/e3/2018/6/20/17483492/crackdown-3-microsoft-developer-reagent-games

Tagi: Crackdown 3 pc Reagent Games xbox one