Paweł Musiolik Paweł Musiolik 21.06.2018 09:56
66% konsolowych graczy woli pudełka
980V

66% konsolowych graczy woli pudełka

Wszechobecne gloryfikowanie cyfrowej dystrybucji i wskazywanie jej jako zwycięzcy okazuje się mitem. Na konsolach, zdecydowana większość graczy nadal woli pudełkowe wersje gier.

Nielsen opublikował ostatnio coroczny raport na temat stanu rynku gier oraz preferencji graczy na rynkach, zarówno konsolowym, jak i PC-towym. Poruszono w nim wiele tematów, ale najciekawsze wydaje się zestawienie preferencji motody zakupu gry. Tutaj aż 66% konsolowych graczy decyduje się na pudełka.

PlayStation Hits - Sony wprowadza do sprzedaży tańsze wydania gier

Badani byli gracze powyżej 13. roku życia. Z ankiety wyłania się obraz konsolowca jako bastionu klasycznej dystrybucji. Aż 66% konsolowych graczy woli pudełkowe wersje gier. W porównaniu do rynku PC, gdzie tylko 29% graczy woli pudełka, widać jak bardzo konserwatywni są konsolowcy (i dobrze).

Co ciekawe, osoby, które wolą pudełkowe wersje gier spędzają mniej czasu z nimi (5 godzin tygodniowo). Na poniższym zestawieniu widać, że konsolowcy mniej czasu spędzają na graniu i wydają także mniej pieniędzy na gry jeśli kupują pudełkowe wersje.

Równie ciekawie wygląda zestawienie wydatków miesięcznych badanej grupy graczy. 28% wszystkich wydatków to zakup nowych gier, na DLC wydaje się 18% całej kwoty, 16% na gry używane, a 14% na opłaty abonamentowe. Najmniej, bo tylko po 6% stanowią wydatki na subskrypcje i akcesoria/magazyny o grach.

 

Źródło: http://www.nielsen.com/us/en/insights/reports/2018/us-games-360-report-2018.html

Tagi: nielsen playstation 4