Daniel Stroński Daniel Stroński 11.06.2018 20:50
Just Cause 4 - najbardziej ambitna odsłona serii, mamy omówienie i trzy wydania
564V

Just Cause 4 - najbardziej ambitna odsłona serii, mamy omówienie i trzy wydania

Just Cause 4 pokazało pierwszy zwiastun podczas wczorajszej konferencji Microsoftu, a teraz Square Enix dostarcza omówienie nowej odsłony. Czym nowa przygoda Rico wyróżni się na tle poprzedniczek?

Just Cause 4 na pierwszy rzut oka wygląda bardzo podobnie do poprzedniczki z 2015 roku. Podobnie jak w "trójce" dostaniemy Rick Rodrigueza, który skorzysta ze swojej specjalnej linki, spadochronu i wingsuita, by zabić, kogo trzeba, i zrobić to w efektownym stylu. Twórcy jednak zapewniają, że czwarta część będzie tą najbardziej ambitną.

Przede wszystkim wrażenie ma robić największy w całej serii otwarty świat - południowoafrykańskie Solis. Jest to miejsce wysoce zaawansowane technologicznie, gdzie oprócz masy topowego sprzętu bojowego, pokierujemy takie pojazdy jak buldożer czy dźwig. Na naszej drodze staną też ciężsi przeciwnicy, z czego niektórzy zostali wyposażeni w urządzenia maskujące czy moździerze. W końcu - ekstremalna pogoda. Podczas rozgrywki możemy trafić na tornado, burze piaskową czy zamieć - będzie się działo!

Just Cause 4 - targowe omówienie rozgrywki

Poznaliśmy też trzy wydania gry. Oprócz standardowego znajdziemy Digital Deluxe, które da nam dostęp do gry 24 godziny przed oficjalną premierą oraz dwa prototypowe gadżety - uzbrojony wingsuit oraz cichy micro jet. Najbogatsze Gold Edition obejmuje wszystko wymienione wcześniej, a do tego pakiet złotych broni i przepustkę sezonową (DLC "Daredevils", "Demons" i "Danger").

Premiera została ustalona na 4 grudnia tego roku.

Źródło: YouTube (Just Cause)

Tagi: Avalanche Studios e3 2018 Just Cause 4 pc playstation 4 Square Enix wideo