redakcja@pssite.com redakcja@pssite.com 11.06.2018 15:38
ROG SWIFT PG27UQ dostępny w przedsprzedaży [PR]
246V

ROG SWIFT PG27UQ dostępny w przedsprzedaży [PR]

ASUS Republic of Gamers (ROG) informuje, że monitor ROG Swift PG27UQ jest już dostępny w przedsprzedaży za pośrednictwem X-KOM.

ROG SWIFT PG27UQ to pierwszy monitor gamingowy z technologią G-SYNC HDR, oferujący oszałamiające efekty wizualne w rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160), przy niesamowitym poziomie kontrastu, nasycenia kolorów i jasności. Najlepsze możliwe wrażenia w czasie gry zapewni również podkręcona częstotliwość odświeżania wynoszącą 144 Hz. PG27UQ jako pierwszy na świecie posiada certyfikację DisplayHDR 1000, która jest najwyższym standardem jakości obrazu HDR. Gwarantuje to doskonałe efekty wizualne w technologii HDR.

Dzięki zastosowaniu technologii Quantum Dot monitor oferuje profesjonalne pokrycie zakresu barw DCI-P3 w 97% oraz pokrycie zakresu barw Adobe RGB w 99%. Umożliwia to wyświetlanie bardziej realistycznych kolorów i płynne przejścia między odcieniami. Dodatkowo każdy egzemplarz PG27UQ jest fabrycznie skalibrowany do dokładności wyświetlania barw przy wartości ∆E na poziomie poniżej 3.0. Nowe, dostosowywane funkcje projekcji świetlnych ROG Light Signal oraz Light Signature zapewniają naprawdę wyjątkową atmosferę gamingową. Dodatkowo zintegrowany czujnik światła automatycznie dostosowuje poziom jasności, co pomaga uniknąć bólu oczu.

Rozdzielczość 4K UHD z częstotliwością odświeżania 144 Hz i NVIDIA G-SYNC

ROG Swift PG27UQ to pierwszy monitor zdolny do wyświetlania treści w rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160) przy podkręcanej częstotliwości odświeżania na poziomie 144 Hz. Zapewnia to graczom bogate w detale efekty wizualne w jakości UHD i niesamowicie płynne wyświetlanie klatek animacji. Gracze otrzymują niespotykany dotąd poziom detali, ostry obraz i wyraźny tekst. Dodatkowo PG27UQ korzysta z technologii wyświetlania NVIDIA G-SYNC, która zapewnia superpłynną rozgrywkę bez opóźnień lub efektu „rwania ekranu”, dzięki czemu gracze zyskują przewagę nad konkurencją w szybkich grach typu FPS, wyścigach, strategiach czasu rzeczywistego oraz grach sportowych.

Technologie High Dynamic Range oraz Quantum Dot

Monitory korzystające z technologii NVIDIA G-SYNC High Dynamic Range (HDR) zapewniają zasięg luminacji bardziej zbliżony do wrażeń ludzkiego oka oraz oferują szerszy zakres barw niż konwencjonalne monitory. Technologia G-SYNC HDR wnosi wydajność w tym zakresie na jeszcze wyższy poziom, ze szczytową jasnością na poziomie 1000 cd/m2, co jest wartością kilka razy wyższą niż w standardowych monitorach. Zastosowane podświetlenie LED jest dynamicznie sterowane we wszystkich 384 strefach, dzięki czemu zapewnia wyjątkowo wysoki kontrast do wyświetlania bardziej intensywnych i realistycznych scen w ciemnej tonacji.

PG27UQ to pierwszy i jak dotąd jedyny monitor gamingowy z certyfikatem DisplayHDR 1000, który jest w pełni otwartym standardem branżowym, określającym jakość obrazu HDR, w tym takie parametry jak poziom jasności, paleta barw, głębia bitowa i czas przejścia piksela do stanu zapalonego. Standard ten jest stosowany nie tylko do oceny monitorów gamingowych, ale również do oceny monitorów dla profesjonalnych użytkowników, entuzjastów i twórców treści.

PG27UQ jest fabrycznie skalibrowany do zapewnienia doskonałej precyzji wyświetlania barw przy wartości różnicy kolorów ∆E (Delta-E) na poziomie poniżej 3.0. Monitor PG27UQ dysponuje matrycą IPS z technologią Quantum Dot, zapewnia jaśniejszy obraz i obsługuje profesjonalnej klasy pokrycie zakresu barw DCI-P3 w 97% oraz pokrycie przestrzeni barw AdobeRGB w 99%. Zakres barw DCI-P3 umożliwia wyświetlanie o 25% szerszej palety kolorów niż w przypadku sRGB, w wyniku czego uzyskano bardziej realistyczne odwzorowanie kolorów na ekranie i oglądanie pod szerszym kątem.

ROG Swift PG27UQ jest już dostępny w przedsprzedaży za pośrednictwem X-KOM.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: asus Asus ROG Swift PG27UQ pc