Paweł Musiolik Paweł Musiolik 11.06.2018 15:29
Project Scarlet to nowa konsola Microsoftu
1641V

Project Scarlet to nowa konsola Microsoftu

Czy wiecie, że Microsoft zapowiedział wczoraj nową konsolę (a raczej - konsole) w trakcie swojej konferencji? Umknęło wam? Nie martwcie się - większość nie zwróciła na to prawdopodobnie uwagi.

Microsoft postanowił na wczorajszej konferencji zapewnić swoich fanów, że firma nie rezygnuje z rynku gier. Wręcz przeciwnie, o czym świadczyć mają pokazane gry, nowe studia w rodzinie Microsoftu, a także... nowa konsola, której istnienie potwierdził Phil Spencer.

Z reguły jakiekolwiek informacje, nawet te najdrobniejsze o kolejnej generacji konsol specjalnie otaczane są dodatkowym zainteresowaniem, nie tylko ze strony firm, ale przede wszystkim graczy. W tym przypadku jednak, Spencer po prostu sobie rzucił w trakcie konferencji, że:

Microsoft aktualnie pracuje nad kolejnymi konsolami.

Tak po prostu. Nie dość, że zapowiedź rzucona mimochodem, to jeszcze w liczbie mnogiej. Jak donosi obeznany w sprawach Microsoftu Paul Thurott, nowa konsola nosi kryptonim Project Scarlet. I na ten moment to jedyna informacja jaką mamy na ten temat. Pozostaje więc bawić się w spekulacje jak bardzo Microsoft będzie się śpieszył z nową generacją konsol. I jak ta zapowiedź wpłynie na ruch Sony, które bez dwóch zdań, nad PS5 też pracuje.

Źródło: https://www.thurrott.com/xbox/161161/microsoft-confirms-xbox-scarlet-new-game-streaming-service

Tagi: e3 2018 Microsoft project scarlet