Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 11.06.2018 02:28
Cyberpunk 2077 - nowe informacje na temat produkcji CD Projekt RED
1605V

Cyberpunk 2077 - nowe informacje na temat produkcji CD Projekt RED

Cyberpunk 2077 został wisienką na torcie konferencji Microsoftu. Grę Polaków zostawiono na sam koniec, ale to nie koniec nowinek o Cyberpunku.

W końcu doczekaliśmy się! Cyberpunk 2077 otrzymał nowy trailer po 5 latach od premiery pierwszego. Co wiemy po dzisiejszej prezentacji?

Cyberpunk 2077 na zwiastunie! Jest MOC!

Po latach milczenia, CD Projekt RED zaprezentował nam nowy zwiastun Cyberpunka 2077. Dzięki niemu wiemy, że gra przeniesie nas do Night City w stanie Kalifornia gdzie wcielimy się w cyberpunka imieniem V, który rozpoczyna swoją karierę zabójcy w mieście opanowanym przez megakorporacje. 

Zwiastun trwa blisko dwie minuty i jak widzicie zdradza nam pewne szczegóły dotyczące fabuły - jednak to nie wszystko. W ostatniej sekundzie filmu, kiedy pojawiają się informacje o social mediach Cyberpunka 2077 można dostrzec ukrytą wiadomość od twórców.

Możemy się z niej dowiedzieć dlaczego tyle lat CD Projekt RED nie wspominał o grze oraz jakie elementy znajdą się w produkcji. Oto pełna informacja:

Minęło ponad 2077 dni od kiedy ogłosiliśmy nasz plan na produkcję Cyberpunka 2077. Opublikowaliśmy zwiastun CGI, udzieliliśmy kilku wywiadów i... zniknęliśmy. Normalna procedura dla tego typu spraw jest jasna – zapowiadasz grę, zamykasz jadaczkę, bierzesz się do roboty. My chcieliśmy wpierw dostarczyć wam Wiedźmina 3 i dwa dodatki do niego, co jest powodem, dla którego nagle zamilkliśmy.

Gdy tylko zakończyliśmy prace nad Krwią i Winem, byliśmy w stanie pełną parą ruszyć z preprodukcją Cyberpunka 2077. Ale postanowiliśmy siedzieć cicho. Czemu? W pewnym momencie podjęliśmy decyzję, że wrócimy do mówienia o grze tylko wtedy, gdy będziemy mieli wam coś do pokazania. Coś ważnego i kluczowego. Zdajemy sobie sprawę, iż (nie)cierpliwie czekaliście przez bardzo długi czas i nie chcieliśmy, aby ktokolwiek czuł, że przyjmujemy to za pewnik. Wręcz przeciwnie – daje nam to wiele dodatkowej motywacji. Podekscytowanie jest prawdziwe, więc pot i łzy też muszą być prawdziwe. :)

Do rzeczy jednak. Dziś jest ten dzień. Jeśli to widzisz, znaczy, że zobaczyłeś zwiastun naszej wizji Cyberpunka, alternatywnej wersji przyszłości, w której Ameryka jest podzielona, megakorporacje kontrolują każdy aspekt cywilizowanego życia, a gangi rządzą resztą. I choć to rzeczywistość pełna adrenaliny, nie pozwól, by pościgi samochodowe i strzelaniny cię zmyliły. Cyberpunk 2077 to singlowy, oparty na fabule RPG, w którym stworzysz własną postać i... cóż, więcej dowiecie się z naszego stoiska na E3. Polujcie na zapowiedzi!

Zanim skończymy, prawdopodobnie macie kilka pytań.

1. Kiedy?

Gdy powiedzieliśmy, że wydamy grę dopiero wtedy, gdy będzie gotowa, mieliśmy to na myśli. Zdecydowanie jesteśmy bliżej premiery, niż byliśmy wtedy. ;) Ale wciąż nie nadszedł czas, by cokolwiek potwierdzać, więc musicie nadal być cierpliwi. Jakość to jedyna kwestia, która nas napędza. To piękno bycia niezależnym studiem i swoim własnym wydawcą.

2. Jak duży?

Naprawdę duży, ale... by być szczerym, nie mamy na ten moment pojęcia. Kiedy już zbierzemy wszystko do kupy, otwarcie damy wam znać. Obiecujemy, że zrobimy to, zanim zaczniemy z wami rozmawiać o zamówieniach przedpremierowych albo poprosimy was o cokolwiek.

3. Darmowe DLC/dodatki/DRM

Nie oczekujcie niczego mniej niż w przypadku Wiedźmina 3. Jeśli chodzi o DRM, Cyberpunk 2077 będzie na pecetach stuprocentowo wolny od tego typu zabezpieczeń.

4. Mikrotransakcje?

W grze RPG dla jednego gracza? Czy wyście oszaleli?

Jeszcze raz dziękujemy za waszą cierpliwość. Jeśli macie chwilę, odwiedźcie stronę cyberpunk.net i podzielcie się z nami waszą opinią (na każdy temat). Czytamy wszystko, co napisaliście, i traktujemy to bardzo poważnie.

Pozdrawiamy,
Zespół CD Projekt RED

Jak widać, deweloperzy nadal pracują nad grą i sami do końca nie są w stanie odpowiedzieć na wiele dręczących nas pytań. Spodziewalibyście się, że naszego bohatera będziemy mogli stworzyć sami?

Cyberpunk 2077 - zwiastun E3 2018

 

Źródło: Twitter (@golpl)

Tagi: CD Projekt RED Cyberpunk 2077 e3 2018 Microsoft wideo xbox one