Paweł Musiolik Paweł Musiolik 07.06.2018 10:09
Ubisoft zapowiada, że następna generacja konsol będzie ostatnią
2323V

Ubisoft zapowiada, że następna generacja konsol będzie ostatnią

Aktualna generacja konsol powoli zbliża się do swojego końca. Na horyzoncie zaczyna nam majaczyć PS5 i kolejny Xbox. A Ubisoft zaczyna twierdzić, że następna generacja konsol będzie ostatnią.

W momencie w którym gracze wyczekują zmiany generacji konsol na kolejną, która przyniesie znacznie mocniejszy sprzęt, Microsoft twierdzi, że przyszłością nie jest sprzęt z grami na wyłączność, a dostęp do swoich ulubionych gier niezależnie od sprzętu. I wcale nas taka wypowiedź przy braku gier na wyłączność na Xboksa nie dziwi.

Życie PS4 powoli dobiega końca

Opinii Microsoftu wtóruje Yves Guillemot z Ubisoftu, który uważa, że następna generacja będzie ostatnią i całość pójdzie w kierunku streamowania.

Sądzę, że dostaniemy jeszcze jedną generację konsol. Ale później obędziemy się bez nowych sprzętów. Wszystko przejdzie na streaming, który stanie się łatwo dostępny i pozwoli grać bez kupowania konsoli. Będziemy mieli więc jeszcze jedną generację i później będzie koniec.

Zapowiedzi o śmierci rynku konsol słychać co jakiś czas. Ostatni raz gdy era PS3 dobiegała do końca i zmęczeni tym samym sprzętem wydawcy uznali, że rynek konsol umiera i przyszłość leży w grach mobilnych i F2P. Jak się skończyło wszyscy wiemy - PS4 stało się gigantycznym sukcesem. Guillemot jednak uważa, że bez streamingu, branża nie urośnie.

Streaming pomoże rynkowi AAA rosnąć znacznie szybciej. Musimy dopracować przystępność gier, sprawić, by można było w nie grać na dowolnym sprzęcie. Ale fakt, że pojawi się opcja streamowania ich na telefony i TV bez kupowania konsoli zmieni branżę.

Jak wiec widzicie - szef Ubisoftu jest święcie przekonany o wielkich zmianach w branże. Ja bym się jednak nie martwił w ogóle. Za każdym razem gdy coś miało umierać - obierało wręcz odwrotny kierunek. Gdy wieszczono śmierć PC-tów, gry na blaszaki dostały drugie życie. Gdy wołano o śmierci konsol i zwycięstwie mobile - konsole nabrały świeżego powietrza i biją rekordy. Jak będzie przy zapowiedziach zwycięstwa streamingu? Patrząc wstecz - możemy być spokojni.

Źródło: https://variety.com/2018/gaming/features/death-of-the-console-1202833926/

Tagi: playstation 5 Ubisoft