Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 07.06.2018 09:26
Assetto Corsa Competizione pojawi się na E3 2018
373V

Assetto Corsa Competizione pojawi się na E3 2018

Assetto Corsa to ciepło przyjęty symulator wyścigów samochodowych z 2014 roku. Już wkrótce doczekamy się kontynuacji o podtytule Competizione.

PlayStation ma Gran Turismo, Xbox ma Forzę, a co ma PC? Odpowiedź brzmi Assetto Corsę. Gra Kunos Simulazioni doczeka się kontynuacji, która już latem trafi do programu Wczesnego Dostępu Steam.

The Crew 2 za darmo do kart GTX 1080 i 1080 Ti

Assetto Corsa to realistyczny symulator wyścigów samochodowych, wyprodukowany przez niezależne studio deweloperskie Kunos Simulazioni. Gra pierwotnie ukazała się na komputerach osobistych, gdzie była chwalona za wymagający poziom trudności, piękną grafikę czy odwzorowanie tras za pomocą techniki laserowej. Po dwóch latach produkcja trafiła na konsolę PlayStation 4 i Xbox One. Na początku tego roku zapowiedziano kontynuację - Assetto Corsa Competizione, która najpierw trafi do Wczesnego Dostępu Steam.

Na ten moment o Assetto Corsa Competizione nie wiadomo za wiele. Pewne jest to, że gra stworzona na Unreal Engine 4 będzie oficjalnym tytułem wyścigów samochodowych - Blancpain GT - a premiera we wczesnej fazie odbędzie się latem. W Sieci pojawił się nowy film, który zdradza kilka informacji.

Po pierwsze, grywalna wersja po raz pierwszy pojawi się 12-14 czerwca na E3 2018 na stanowisku Thrustmaster. Po drugie twórcy otrzymali nową licencję od Ferrari, dzięki czemu pierwszym potwierdzonym autem w Assetto Corsa Competizione został Ferrari F488 Challenge. Po trzecie na zwiastunie widzimy Nissana GT-R NISMO GT3, na którym widnieją loga Polyphony Digital, Gran Turismo Sport oraz PlayStation 4 Pro.

Chociaż to tylko malowanie, to prawdopodobnie nie zostało ono zaprezentowane na materiale bez przyczyny.  Biorąc pod uwagę, że pierwsza część pojawiła się na konsolach Sony, można mieć nadzieję, że w przyszłości kontynuację także tam trafi.Na wszelkie informacje musimy poczekać jeszcze kilka dni.

Assetto Corsa Competizione - zapowiedź prezentacji na E3

 

Źródło: Youtube (505 Games)

Tagi: 505 Games Assetto Corsa Competizione e3 2018 Kunos Simulazioni pc steam