Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 06.06.2018 17:50
Tetris Effect trafi na PS4 z obsługą VR
635V

Tetris Effect trafi na PS4 z obsługą VR

Tetris Effect jest pierwszą zapowiedzią Sony przed targami E3 2018.

Zgodnie z zapowiedzią Sony rozpoczęło ujawnianie kilku produkcji, które trafią na PlayStation 4. W pierwszym dniu miała zostać zapowiedziana gra, która będzie wspierać okulary wirtualnej rzeczywistości - PlayStation VR. Oto Tetris Effect.

Sony ujawnia nadchodzące przed E3 2018 zapowiedzi

Tetris Effect to gra, za którego powstaniem stoi Tetsuya Mizuguchi - autor takich tytułów jak Sega Rally Championship, Rez czy Child of Eden. Tytuł trafi na PlayStation 4 jesienią tego roku. Jeden z materiałów tłumaczy założenia samego efektu Tetrisa. Jest to efekt uboczny odstawienia gry. Osoby, które zbyt długo grały w legendarnego Tetrisa, po odstawieniu tytułu mieli halucynacje, w których zaczynali dopasowywać różne kształty w realnym świecie. Efekt pojawiał się w momencie snu oraz zwykłego zamknięcia oczu. 

Za pierwszą osobę, która odkryła to zjawisko uznaje się Jeffreya Goldsmitha, który w 1994 roku na łamach magazynu Wired opisał je:

Bywały dni, gdy siedziałem na swojej zamszowej sofie i bez opamiętania grałem w Tetrisa. Podczas rzadkich wyjść z domu samochody i drzewa zaczynały do siebie pasować niczym klocki […] Efekt Tetris to biochemiczna, redukcjonistyczna metafora.

Tetris Effect - zapowiedź

Tetris Effect - zwiastun

 

Źródło: Youtube (PlayStation Polska)

Tagi: Enhance Games playstation 4 Playstation VR Tetris Effect tetsuya mizuguchi