Kacper Mądry Kacper Mądry 04.06.2018 11:41
Tablet Sony Xperia Z5 jednak nie powstanie
360V

Tablet Sony Xperia Z5 jednak nie powstanie

Jeszcze jakiś czas temu zdawać by się mogło, że tablety spróbują ponownie podbić rynek. Próby tej jednak nie podejmie Sony.

Apple poszło z iPadami w kierunku nauki, a Samsung stale pracuje nad swoim tabletem. Sony miało zaprezentować światu tablet Xperia Z5, jednak plany się zmieniły.

Sony DPT-CP1 - cyfrowy tablet e-ink w przedsprzedaży

Najnowsze informacje mówią o tym, że Sony planowało wydać w 2018 roku serie tabletów nazwaną Xperia Z5. Otrzymać mielibyśmy 10-calowy Z5 oraz 8-calowy Z5C. To się jednak nie stanie ze względu na słaby wynik sprzedażowy topowych smartfonów Sony - Xperii XZ2 oraz XZ2 Compact.

Ostatnim tabletem firmy był Xperia Z4, który posiadał ekran 10,1 cala o rozdzielczości 2K. Było to jeszcze w 2015 roku. Produkt nie sprzedał się zbyt dobrze i firma zadecydowała o przerwie w wydawaniu urządzeń.

Możliwe, że Sony już na stałe zrezygnuje z tabletów oraz z smartfonów. Najnowsze raporty finansowe mówią o kolejnym spadku przychodów z tego sektora. W ostatnim okresie wyniosły one około 6,6 miliarda dolarów, lecz w wcześniejszym było to 6,9 miliarda dolarów. Doniesienia mówią o planach Sony dotyczących wycofania z rynku marki Xperia.

Źródło: https://androidmarvel.com/sony-xperia-z5-tablet-wont-likely-happen/

Tagi: Sony tablet xperia z5