Paweł Musiolik Paweł Musiolik 02.06.2018 10:45
Chińczycy kupują część Bungie. Deweloper pracuje nad nową marką
372V

Chińczycy kupują część Bungie. Deweloper pracuje nad nową marką

Bungie ogłosiło zawiązanie nowego partnerstwa. Chiński gigant na rynku mobilnym - NetEase - wykupił część akcji twórców Halo i Destiny za 100 milionów dolarów, rozpoczynając prace nad nową marką.

Bungie od czasów odejścia z rąk Microsoftu nie ma łatwo. Destiny co prawda okazało się ostatecznie sukcesem, ale nie takim na jaki liczono. Dodatkowo problemy z produkcją gry spowodowały odejście wielu weteranów studia. O Destiny 2 lepiej nie mówić, bo wszyscy wiedzą jak jest.

Destiny 2 wprowadza mechanikę rodem z mobilnych gier f2p

Nie powinno więc nikogo dziwić, że Bungie powoli rozgląda się za czymś innym. Partnerstwo z NetEase w tworzeniu zupełnie nowej marki (na nieznane platformy) pozwoliło zabezpieczyć 100 milionów dolarów na ten cel, oraz dodatkowo wejście na rynek chiński.

Mając na uwadze, że NetEase to przede wszystkim rynek mobilny, to nowa marka Bungie może być właśnie kierowana w ten segment rozrywki. Co ważne, Bungie już teraz współpracuje z NetEase przy wprowadzaniu swoich gier do Chin, więc to przedłużenie aktywnej współpracy.

Czy ten ruch zaszkodzi marce Destiny? W teorii nie powinien, ale nie zdziwi mnie jeśli Activision straci cierpliwość do Bungie i grzecznie im podziękuje za współpracę, być może nawet kupując całą markę i oddając którejś ze swoich ekip. W myśl "a może ktoś inny będzie miał wreszcie sensowny pomysł na grę".

Źródło: https://www.bungie.net/en/News/Article/46925

Tagi: Bungie NetEase