Paweł Musiolik Paweł Musiolik 02.06.2018 02:04
Dedykowane serwery Evolve zostaną wyłączone
676V

Dedykowane serwery Evolve zostaną wyłączone

Pamiętacie jeszcze o Evolve? Nie? Nie dziwi nas to .Gra po debiucie okazała się kompletną klapą i nawet przejście na F2P na PC-tach jej nie pomogło. Studio wycofało się ze wsparcia nową zawartością pod koniec 2016 roku, a za chwilę wyłączone zostaną dedykowane serwery gry.

Evolve miało zmienić oblicze sieciowych FPS-ów. Pokazać nam, że asymetryczna rozgrywka to przyszłość. Jedyne co Evolve pokazało, jak z gry zbierającej najwięcej nagród na E3 stać się tytułem w którego nikt nie chce grać.

Turtle Rock kończy wsparcie dla Evolve

Powodów klapy było mnóstwo - słaby balans gry, skupienie się przede wszystkim na rżnięciu graczy na kasie no i spóźniona reakcja ratowania gry. Zaczęto od PC-tów, gdzie Evolve stało się F2P, ale zanim darmowa wersja wyszła na konsole - odcięto jej zasilanie. I umarła.

Teraz 2K Games zapowiada wyłączenie dedykowanych serwerów gry, a co za tym idzie - pozbawi Evolve paru sieciowych opcji. O czym mowa?  2 lipca zniknie możliwość zakupu zawartości w grze za gotówkę, znikną też PC-towe zestawy sezonu drugiego.

Później, 3 września, zamknięte zostaną dedykowane serwery gry. Wtedy też nie będziemy mogli grać w rankingowy tryb Hunt, korzystać ze sklepiku w grze i cieszyć się sprawnym wyszukiwaniem tych 100 ludzi, którzy w Evolve jeszcze grają. Pozostanie opcja gry P2P, ale... wątpię, że kogokolwiek to będzie obchodzić.

Evolve - zwiastun gry

 

Źródło: https://support.2k.com/hc/en-us/articles/360004104913

Tagi: