Łukasz Ruszkowski Łukasz Ruszkowski 28.05.2018 19:00
PUBG dostanie duże poprawki
270V

PUBG dostanie duże poprawki

Playerunknowns's Battlegrounds to ogromny hit. W niedalekiej przyszłości dostanie sporą aktualizację optymalizującą. Developer pragnie też kontynuować walkę z botami i cheaterami.

Bluehole Studio w oficjalny liście developerskim podkreśliło trzy najważniejsze priorytety przy dalszym rozwoju Playerunknowns's Battlegrounds:

  • Poprawienie wydajności klienta
  • Poprawienie wydajności serwera
  • Walka z botami

Kwestie te są ogromnym priorytetem dla Bluehole i przez najbliższe miesiące planują na nich się skupić.

W PUBG Mobile gra już 10 milionów osób dziennie

Na pierwszy ogień pójdzie system oświetlenia gry oraz efektom wywoływanym przez pojazdy. Te rzeczy bowiem najmocniej uderzają w wydajność gry i powodują znaczące spadki FPSów nawet na potężnych komputerach. W dalszej kolejności poprawiony zostanie sposób śledzenia niewidzianych graczy, renderowanie modeli i wyświetlanie animacji. Poprawiona również zostanie szybkość wczytywania map i tekstur.

PUBG - trailer rozgrywki

Zmianie ulegnie też kod sieciowy. Głównym celem jest obniżenie tzw. laga, który zdecydowanie utrudnia zabawę. Dodatkowo przyśpieszone zostanie przesyłanie danych o obiektach, aby przyspieszyć wczytywanie tekstur w czasie lotu. Kod gry zostanie oczyszczony z zbędnych elementów, które np. zbyt często odświeżają model gracza czy pojazdu. To one prawdopodobnie wpływają na dziwną fizykę pojazdów.

PUBG - trailer mapy pustynnej

Ostatnim, ale nie najmniej ważnym elementem rozwoju gry jest walka z oszustami. Firma od dawna walczy z cheaterami jednak nie tak łatwo wygrać tą wojnę. Mimo zbanowania setek tysięcy nieuczciwych graczy, wciąż pojawiają się nowi. I to mimo podjęcia kroków prawnych przeciw twórcom nielegalnego oprogramowania. Developerzy zapewniają, że planują dalsze akcje przeciw oszustom i więcej o ich planach dowiemy się wkrótce. 

Źródło: https://steamcommunity.com/games/578080/announcements/detail/1651012430523385580

Tagi: bluehole studio PlayerUnknown's Battlegrounds pubg wideo