Optoma HD27e – uniwersalny projektor za rozsądne pieniądze [PR]

Technologie
1167V
Optoma HD27e – uniwersalny projektor za rozsądne pieniądze [PR]
[email protected] | 28.05.2018, 12:36

Optoma, producent projektorów, wprowadza na nasz rodzimy rynek najnowszy model urządzenia FullHD - Optoma HD27e.

Projektor Optoma HD27e to wielkoformatowe kino Full HD i sportowe emocje dostępne za równowartość średniej klasy telewizora. Potężna lampa oraz dobra reprodukcja kolorów sprawiają, że HD27e poradzi sobie nawet w jasnym pomieszczeniu. Niewielka waga rzutnika pozwoli go wykorzystać także poza domem – choćby w kinie pod gołym niebem.

Dalsza część tekstu pod wideo

Do kina domowego, gier i sportu

Nowy model projektora Full HD w ofercie marki Optoma to propozycja dla osób, które marzą o kinie domowym z prawdziwego zdarzenia, ale jednocześnie nie chcą przepłacać za funkcjonalność sprzętu z górnej półki. Model HD27e oferuje wysoką jasność lampy (3400 ANI lumenów), co pozwala na ustawienie projektora nawet w średnio zaciemnionym pomieszczeniu czy wykorzystanie go wieczorem do wyświetlania filmów lub meczów „pod chmurką”. Współczynnik kontrastu wynosi 25 000:1.

Urządzenie z racji standardowego rzutu i zoomu x1.1 najlepiej sprawdzi się w tradycyjnej konfiguracji – umieszczone za głowami widzów. Wyświetlany obraz może mieć przekątną od 28 do 301 cali. Dla uzyskania 100-calowego obrazu rzutnik HD27e należy ustawić w odległości co najmniej 3,3 m od ekranu.

Optoma HD27e

Projektor wspiera korekcję trapezową w pionie w zakresie od -40 do 40 stopni, ma również regulowane stopki ułatwiające jego szybką instalację. Niewielka waga daje modelowi HD27e dużą mobilność. Świetnie sprawdzi się w roli rzutnika do kina letniego, przy którym może bawić się cała rodzina. Można go również zabrać ze sobą, udając się w odwiedziny do znajomych.

Projektor na lata

Optoma HD27e wykorzystuje do wyświetlania obrazu opracowaną przez Texas Instruments technologię DLP. Wyróżnia się ona dłuższą żywotnością lampy niż urządzenia poprzedniej generacji. Projektor, nawet wykorzystywany codziennie do wieczornych sesji z serialami, oglądania filmów, sportu czy grania w gry, powinien służyć przez lata bez konieczności wymiany lampy. Ma ona moc 240 W i może przepracować od 3 500 godzin (tryb maksymalnej jasności) do 12 000 godzin (tryb dynamiczny).

Wygląd, złącza i specyfikacja

Projektor zamknięty jest w białej obudowie z tworzywa sztucznego o wymiarach 316 x 244 x 108 mm, a waży 2,87 kg. Dzięki dobremu obiegowi powietrza urządzenie w codziennym użytkowaniu jest ciche – typowy poziom głośności podczas działania nie przekracza 25 dB.

Do projektora można podłączyć jednocześnie dwa źródła obrazu poprzez złącza HDMI 1.4. Jedno z nich wspiera tryb MHL, więc z wykorzystaniem dedykowanego kabla projektor jest w stanie wyświetlać obraz także ze smartfona lub tabletu. Urządzenie ma wbudowany głośnik o mocy 10 W. Obecność portu USB power umożliwia wykorzystanie popularnych przystawek do bezprzewodowego strumieniowania obrazu, takich jak choćby Google Chromecast. Projektor współpracuje również z bezprzewodowym transmiterem sygnału Optoma WHD200, dzięki któremu można go zdalnie podłączyć do zestawu kina domowego, laptopa czy konsoli.

Optoma HD27e

Technologia Amazing Colour w modelu HD27e wspiera gamę kolorów Rec. 709, która jest międzynarodowym standardem HDTV. Gwarantuje to reprodukcję kinowych barw na ekranie dokładnie tak, jak chciał tego reżyser. Model ten sprawdzi się również w roli rzutnika do oglądania telewizji.

Cena i dostępność

Projektor Optoma HD27e można już kupić w Polsce, w wybranych sklepach z elektroniką oraz salonach RTV. Urządzenie jest objęte dwuletnią gwarancją producenta, a jego sugerowana cena detaliczna to 2 699 złotych.

Optoma HD27e – kluczowe cechy:

  • rozdzielczość Full HD (1920 x 1080)
  • wysoka jasność – 3400 ANSI lumenów, kontrast 25 000:1
  • technologia DLP i wsparcie dla Amazing Colour (odwzorowanie gamy kolorów Rec. 709)
  • długa żywotność lampy – średnio 10 000 godzin (tryb eco), moc 240 W
  • niska waga, a tym samym mobilność (2,87 kg)
  • możliwość podłączenia dwóch źródeł obrazu przez złącza: 2x HDMI 1.4 (wsparcie dla MHL)
  • opcja zasilania zewnętrznych urządzeń przez port USB-A power
  • sterowanie za pomocą pilota
  • cicha praca – głośność 25 dB (typowa)
Źródło: Informacja prasowa

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper