Paweł Musiolik Paweł Musiolik 25.05.2018 10:14
God of War sprzedał się w 5 milionach kopii. Prawie połowa z tego to cyfrowa dystrybucja
573V

God of War sprzedał się w 5 milionach kopii. Prawie połowa z tego to cyfrowa dystrybucja

God of War może pochwalić się tytułem najszybciej sprzedającego się eska na PS4, a do tego dołożyć kolejne rekordy i świetne wyniki sprzedaży. Nowe przygody Kratosa sprzedały się w 5 milionach kopii w trakcie pierwszego miesiąca.

O świetnej sprzedaży God of War poinformował inwestorów John Kodera, nowy szef Sony. Wynik pięciu milionów sprzedanych kopii gry został osiągnięty w miesiąc i dotyczy on sprzedaży do klienta końcowego. Wliczana jest w to tradycyjna, pudełkowa dystrybucja oraz cyfrowe wydania gry.

God of War wciąż na szczycie, zbliża się do rekordu The Last of Us

I tutaj co ważne, God of War bije kolejny rekord. Najnowsza odsłona serii jest tytułem Sony, który sprzedaje się najlepiej w cyfrowej dystrybucji. Superdata, firma analityczna zajmująca się m.in. sprzedażą gier w cyfrowej dystrybucji poinformowała, że kwietniowe wyniki cyfrowej sprzedaży wzrosły o 44% dzięki Fortnite oraz God of War.

Tytuł Sony Santa Monica według szacunków sprzedał się w 2,1 miliona kopii w cyfrowej dystrybucji, co pokazuje, że cyfra rośnie wyjątkowo szybko, nawet w przypadków gier pozbawionych sieciowych trybów, co do tej pory było powodem kupna czegoś w PS Store (wygodniej mieć grę na dysku zamiast wachlować płytami).

Wynik ten jest podwojeniem tego, co osiągnęło Uncharted 4: Kres Złodzieja. Nie powinno więc dziwić, że nowy szef Sony ma zamiar jeszcze mocniej inwestować w rozwój cyfrowej dystrybucji na PS4 i - to już później - PS5.

Źródło: http://www.irwebcasting.com/20180522/6/ca25c01d48/mov/main/index.html | Superdata

Tagi: god of war playstation 4 Sony Interactive Entertainment sony santa monica