Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 22.05.2018 14:27
Call of Duty: Black Ops 4 - Treyarch chce stworzyć najlepszy tryb battle royale
369V

Call of Duty: Black Ops 4 - Treyarch chce stworzyć najlepszy tryb battle royale

Podczas prezentacji najnowszego Call of Duty widzieliśmy sporo. Niestety nie zaprezentowano żadnego zwiastuna dotyczącego największej zagadki Call of Duty: Black Ops 4 czyli trybu Blackout. Ma on prezentować nowe podejście do tematu battle royale.

W najnowszym Call of Duty: Black Ops 4. zadebiutuje nowy tryb inspirowany Playerunknown's Battleground i Fortnite - Blackout. Będzie on zawierał m.in wszystkich znanych z serii bohaterów i mapę 1500 razy większą od kultowego Nuketown.

Czy przyszłoroczne Call of Duty to Call of Duty: Modern Warfare 4?

Australijski portal Finder miał okazję przeprowadzić wywiad z game designerem - Mattem Scroncem - i starszym producentem -Yale Millerem. Tematem rozmowy był najnowszy tryb - Blackout - inspirowany grami battle royale, który zadebiutuje w Call of Duty: Black Ops 4. Dziennikarz zauważył, że fani tych produkcji mają spore wymagania wobec nich i spytał deweloperów czy sami sądzą, że spełnią oczekiwania ludzi. Odpowiedzi na to pytanie udzielił Matt Scronce:

Nie zrobilibyśmy trybu Battle Royale, gdybyśmy nie myśleli, że możemy zrobić to najlepiej i lepiej od wszystkich innych. Mamy ogromną bibliotekę zawartości, dziesięć lat historii, mamy najlepszy gunplay, mamy najlepszy movement, więc nie martwię się o to zbytnio. Szczerze mówiąc, po prostu martwimy się o to, by ta cholerna rzecz była jak najprzyjemniejsza.

Żyjemy w świecie, w którym jest mnóstwo miejsca na wiele tytułów. Ludzie czasami pytają "W jaki sposób Battlefield i CoD istnieją w tej samej branży?". To, co robimy, będzie inne. Niektórzy gracze zwrócą się ku nam, a inni ludzie mogą skłaniać się ku innym. Robimy coś, co sprawia, że kiedy gramy, mamy dużo zabawy i myślę, że nie możemy z tego wyrosnąć. "
 

Drugie pytanie dotyczyło obecności potencjalnych loot boksów i czy w grze pojawi się więcej niż jedna mapa: Tutaj głos zabrał Yale Miller:

Na początku będzie jedna mapa, ale jest ona 1500 razy większa niż Nuketown. Tutaj znaczenie mają także lądowe, morskie i powietrzne pojazdy, a także umieścimy niektóre nasze ulubione elementy z multiplayera, w tworzeniu którego mamy wieloletnie doświadczenie. Jeśli chodzi o loot boksy i tego typu rzeczy - my skupiamy się na grze, rozumiesz? W to, co będzie grywalne podczas premiery, co gracze będą mogli robić w grze, jakie decyzje podejmie Activision w dystrybucji tego materiału nie mamy wglądu.

Reasumując - na pewno fani otrzymają jedną, ogromną mapę a czy pojawią się kolejne, to już zależy od tego wydawcy i jak gracze przyjmą Blackout. Oprócz tego Yale Miller zapewnił, że zarówno wersja na PS4 Pro, jak i na Xbox One X będą działały w 60 klatkach - jedyną różnicą, którą zaoferują mocniejsze konsole będzie większa rozdzielczość.i dokładniejsze tekstury. 

Call of Duty: Black Ops 4 ukaże się 12 pażdziernika na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach osobistych.

Call of Duty: Black Ops 4 - zwiastun trybu Blackout

 

 

Źródło: https://www.finder.com.au/treyarch-black-ops-4-battle-royale-better-than-pubg-fortnite

Tagi: Activision Call of Duty: Black Ops 4 pc playstation 4 Treyarch wideo xbox one