PlatinumGames pracuje nad ściśle tajną grą

News
353V
PlatinumGames pracuje nad ściśle tajną grą
Grzegorz Cyga | 14.05.2018, 16:41

Obecnie najważniejszym projektem PlatinumGames jest Bayonetta 3, która ukaże się wyłącznie na Nintendo Switch. Jednak to nie jedyna gra od japońskiego studia.

W ubiegły weekend odbył się największy festiwal gier indie w Kyoto. Na festiwalu byli obecni - Hideki Kamiya i Atshubi Inaba - twórca takich gier jak Resident Evil i Bayonetta oraz szef studia Platinum Games. Podczas imprezy wyznali oni kilka ciekawych informacji.

Yoko Taro chciałby stworzyć kontynuację NieR: Automata

Przedstawiciele Platinum Games byli pytani o różne rzeczy m.in. jaki gatunek jest ich ulubionym. Atshubi Inaba odpowiedział, że jego ulubionymi grami są takie, które posiadają głębokie historie. Z kolei Hideki Kamiya nie ma sprecyzowanego faworyta - lubi zarówno gry akcji, przygodowe jak i shootery - czego dowodzi fakt, że Kamiya ukończył Call of Duty na Nintendo DS-ie.

Najciekawsze pytanie dotyczyło zachodnich gier i ich budżetów. PlatinumGames przeraża koszt produkcji AAA, który zdaniem Atshubi Inaby spowodowałby bankructwo niejednego studia. Inaba woli posiadać wiele różnych projektów o różnych budżetach i zawartości, w tym samodzielnie publikowane niektóre gry. 

Nie możemy stworzyć gry AAA o wartości 10 milionów dolarów, ponieważ jako niezależny deweloper po prostu nie mamy tego rodzaju gotówki. Nie planujemy jednak iść drogą indiesową z kilkoma osobami w zespole.

Hideki Kamiya wyznał, że oprócz Bayonetty 3 tworzy także nową grę akcji, która jest na tak wczesnym etapie produkcji, że wielu pracowników studia jeszcze o nim nie wie. Ma być innowacyjna do tego stopnia, że wywróci gatunek "do góry nogami". W najbliższym czasie poznamy jednak wiele szczegółów dotyczących Bayonetty 3.

 

Źródło: https://www.dualshockers.com/platinumgames-top-secret-action-game/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych