Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 14.05.2018 16:41
PlatinumGames pracuje nad ściśle tajną grą
262V

PlatinumGames pracuje nad ściśle tajną grą

Obecnie najważniejszym projektem PlatinumGames jest Bayonetta 3, która ukaże się wyłącznie na Nintendo Switch. Jednak to nie jedyna gra od japońskiego studia.

W ubiegły weekend odbył się największy festiwal gier indie w Kyoto. Na festiwalu byli obecni - Hideki Kamiya i Atshubi Inaba - twórca takich gier jak Resident Evil i Bayonetta oraz szef studia Platinum Games. Podczas imprezy wyznali oni kilka ciekawych informacji.

Yoko Taro chciałby stworzyć kontynuację NieR: Automata

Przedstawiciele Platinum Games byli pytani o różne rzeczy m.in. jaki gatunek jest ich ulubionym. Atshubi Inaba odpowiedział, że jego ulubionymi grami są takie, które posiadają głębokie historie. Z kolei Hideki Kamiya nie ma sprecyzowanego faworyta - lubi zarówno gry akcji, przygodowe jak i shootery - czego dowodzi fakt, że Kamiya ukończył Call of Duty na Nintendo DS-ie.

Najciekawsze pytanie dotyczyło zachodnich gier i ich budżetów. PlatinumGames przeraża koszt produkcji AAA, który zdaniem Atshubi Inaby spowodowałby bankructwo niejednego studia. Inaba woli posiadać wiele różnych projektów o różnych budżetach i zawartości, w tym samodzielnie publikowane niektóre gry. 

Nie możemy stworzyć gry AAA o wartości 10 milionów dolarów, ponieważ jako niezależny deweloper po prostu nie mamy tego rodzaju gotówki. Nie planujemy jednak iść drogą indiesową z kilkoma osobami w zespole.

Hideki Kamiya wyznał, że oprócz Bayonetty 3 tworzy także nową grę akcji, która jest na tak wczesnym etapie produkcji, że wielu pracowników studia jeszcze o nim nie wie. Ma być innowacyjna do tego stopnia, że wywróci gatunek "do góry nogami". W najbliższym czasie poznamy jednak wiele szczegółów dotyczących Bayonetty 3.

 

Źródło: https://www.dualshockers.com/platinumgames-top-secret-action-game/

Tagi: bayonetta Nintendo PlatinumGames Inc.