Kacper Mądry Kacper Mądry 11.05.2018 17:20
Budżet Shadow of the Tomb Raider liczony jest setkach milionów dolarów
716V

Budżet Shadow of the Tomb Raider liczony jest setkach milionów dolarów

W jednym z wywiadów szef studia Eidos Montreal zdradził jaki jest budżet Shadow of the Tomb Raider. Co jeszcze miał do powiedzenia David Anfossi?

Shadow of the Tomb Raider ma być hitem. Takiej marki Square Enix nie zamierza zepsuć więc na produkcję gry idą spore ilości pieniędzy.

Shadow of the Tomb Raider - Lara bez kultowych pistoletów

David Anfossi, szef Eidos Montreal zdradził, że budżet na produkcję Shadow of the Tomb Raider waha się w okolicach 75-100 milionów dolarów. Do tego trzeba jeszcze doliczyć fakt, że marketing gry stanowi oddzielny budżet, a ten wynosi 35 milionów dolarów.

Co jeszcze zdradził deweloper? Eidos Montreal oprócz bycia głównym producentem Shadow of the Tomb Raider, pomaga Crystal Dynamics przy tworzeniu gry The Avengers. Okazuje się jednak, że jest jeszcze jeden, trzeci projekt, który nie został do tej pory ogłoszony. Plotki mówią, że może to być gra o Strażnikach Galaktyki.

Anfossi zwrócił uwagę również na sporą popularność gier nastawionych na sieciową rozgrywkę. Eidos Montreal jest wierne grom dla pojedynczego gracza i nie zamierza produkować gier MMO czy battle royale. Producent starał się również przewidzieć jak może wyglądać przyszłość gier singleplayer. Jego zdaniem sporą szansę mają gry krótsze, ale też odpowiednio tańsze (dla gracza, jak i dla dewelopera), jak np. Hellblade: Senua’s Sacrifice.

Shadow of the Tomb Raider - polski zwiastun

 

Źródło: https://www.resetera.com/threads/shadow-of-the-tomb-raider-has-a-75-100-million-dev-budget-plus-35-million-marketing-budget.41825/

Tagi: Eidos Montreal pc playstation 4 Shadow of the Tomb Raider Square Enix xbox one

Nie przegap