Anna Jurak Anna Jurak 11.05.2018 11:24
Death’s Gambit - oldskulowe RPG akcji z datą premiery
522V

Death’s Gambit - oldskulowe RPG akcji z datą premiery

Twórcy pracują nad Death’s Gambit już ponad 3 lata. Wreszcie ogłosili datę premiery. Zagramy na PlayStation 4 oraz PC.

Death’s Gambit wcielimy się w wysłannika śmierci. Będziemy musieli pozbyć się nieśmiertelnych stworzeń. Szybka, dwuwymiarowa rozgrywka może kojarzyć się z Dead Cells. Na tym jednak nie koniec możliwych skojarzeń. W grze od czasu do czasu uświadczymy potyczek z ogromnymi monstrami, których będzie trzeba pokonać poprzez wskoczenie na ich korpusy i odnalezienie ich słabych punktów. Mamy tu więc też nawiązanie do gry Shadow of the Colossus. W trakcie rozgrywki na pewno jeszcze nie jeden tytuł przyjdzie nam na myśl. Gra zadebiutuje na PlayStation 4 oraz PC 14 sierpnia.

Dead Cells wyjdzie w pudełku. Premiera w sierpniu

Na blogu Playstation twórcy opowiedzieli nieco o grze. Na początku otrzymaliśmy podziękowania za cierpliwość jaką gracze musieli się wykazać. Od pierwszych wzmianek na temat tytułu minęło już bowiem 3,5 roku. Adult Swim Games zaznaczają, że najważniejszym aspektem ich gry jest walka i robią wszystko co w ich mocy, by była dla nas satysfakcjonująca.

Death’s Gambit - zwiastun

Już od pierwszego dnia produkcji celem było sprawienie, aby każda potyczka była wyjątkowa. Możesz spotkać się z tym samym wrogiem wiele razy, ale na podstawie położenia, otoczenia i pobliskich wrogów, starcie będzie wymagało różnych strategi.

Każda broń i jej możliwości zapewniają unikalne sposoby na przeciwdziałanie wyzwaniom. Od Ciebie zależy, która konfiguracja będzie najlepsza dla danej sytuacji.  

Twórcy zapewniają, że w ich produkcji nie da się zginąć od pojedynczego ciosu. Dla nich takie rozwiązanie nie czyni gry łatwiejszą, ale sprawiedliwszą i mniej frustrującą. Nie chcą by śmierć nas zniechęcała. Jak mówią zdarza się to najlepszym. Dodatkowo niektóre elementy fabuły mają zostać odkryte właśnie po śmierci naszej postaci. To nie jest gra którą chcieliby by przejść raz i zostawić. Dostępna będzie NowaGra+ oraz tryb heroiczny. 

Po więcej materiałów wideo prosto z rozgrywki zajrzyjcie na wcześniej wspomniany Blog Playstation

Źródło: blog.us.playstation.com

Tagi: adult swim games Death's Gambit pc playstation 4