Paweł Musiolik Paweł Musiolik 04.05.2018 08:48
Plany AMD i Intela na 2018 rok
409V

Plany AMD i Intela na 2018 rok

Dzięki niemieckiemu dystrybutorowi Bluechip, który przypadkowo zamieścił publicznie prezentację dla partnerów, poznaliśmy plany Intela i AMD odnośnie procesorów na ten rok.

Jako, że targi Computex na których najwięksi producenci podzespołów będą ujawniać co mają w zanadrzu tuż tuż, nikogo nie powinno dziwić, że ktoś się z czymś pośpieszył i udostępnił publicznie informacje, których nie powinien przekazywać.

AMD zaczyna przygotowywać sample procesorów w 7 nm

Niemiecki dystrybutor Bluechip wrzucił na YouTube'a prezentację dla partnerów biznesowych, zdradzając tym samym plany Intela i AMD na ten rok. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że w czerwcu 2018 do sprzedaży trafią płyty oparte na chipsecie AMD Z490, a ich tańsze odmiany B450 wylądują pod koniec lipca. Druga generacja Threadripperów wraz z płytami pod nie pojawi się w sierpniu.

A co z Intelem? Tutaj wiemy tylko tyle, że w trzecim kwartale tego roku pojawi się nowy chipset Z390 (czym wzbudzi zamieszanie, bo z takiego samego nazewnictwa korzysta AMD), który przygotowany został pod nowe procesory 8-mio rdzeniowe. Pierwsze próbki inżynieryjne mają być gotowe na czerwiec, wtedy też powinniśmy doczekać się ich zapowiedzi.

Oczywiście w przypadku Intela będą to kolejne refreshy z racji problemów przy tworzeniu kolejnej generacji procesorów w technologii 10 nm. Te mają się pojawić dopiero w 2019 roku. O ile Intel nie natrafi na kolejne problemy z uzyskiem.

Źródło: https://www.anandtech.com/show/12711/german-it-distributor-publishes-amd-intel-roadmaps-z490-z390-8core-cfl-in-q4

Tagi: amd intel