Paweł Musiolik Paweł Musiolik 24.04.2018 10:16
AMD Combat Crate - zestaw do ulepszenia PC
362V

AMD Combat Crate - zestaw do ulepszenia PC

AMD postanowiło pozbyć się swoich procesorów poprzedniej generacji, dorzucając do nich płyty główne z chipsetem B350 oraz karty graficzne. Takie zestawy ochrzczono mianem AMD Combat Crate i pierwszy z nich pojawił się w sprzedaży na Amazonie.

AMD wprowadziło ostatnio procesory Ryzen w usprawnionym procesie technologicznym (to nadal nie jest druga generacja Ryzenów, należy o tym pamiętać). Dlatego postanowiono coś zrobić ze starszymi modelami. Zamiast je leżakować w magazynach, stworzono AMD Combat Crate.

Premiera procesorów Ryzen 2700X, 2700, 2600X i 2600 za nami

Czym jest Combat Crate? Zestawem procesora, płyty głównej kompatybilnej z nim oraz karty graficznej. Pierwszy zestaw, wyceniony na $599 jest dostępny już na Amazonie. W nim znajdziemy procesor AMD Ryzen 5 1600, płytę główną MSI B350 Tomahawk oraz kartę graficzną MSI Radeon RX 580 ARMOR OC 8GB.

Według serwisu Videogamer, to pierwszy z wielu zestawów, które pojawią się w sprzedaży. AMD kierować będzie je do osób, które planują ulepszyć swój PC bez rozdrabniania się z zamawianie różnych części. Zestaw może być atrakcyjny chociażby z uwagi na kartę graficzną, bo te jak wiemy, ceny mają wywindowane z uwagi na szał kopania kryptowalut (choć ostatnio ceny lecą sukcesywnie z dół).

Nie wiadomo jeszcze, czy takie zestawy będą dostępne także na naszym rynku.

Źródło: https://videocardz.com/newz/amd-preparing-combat-crates

Tagi: amd amd combat crate